Dienas ziņas

Valkas pašvaldībai draud sods par Covid-19 prasību neievērošanu

Dienas ziņas

A. Lukašenko draudi par nelegālo migrantu pieplūdumu piepildās

Pārkaršana var būt bīstama bērna dzīvībai!

Bērnu slimnīca brīdina: Pārkaršana var būt bīstama bērna dzīvībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sākušās Līgo svētku brīvdienas un karstuma vilnis vēl nav atkāpies. Bērnu slimnīca brīdina, ka pārkaršana var būt bīstama bērna dzīvībai. Slimnīcā pēdējo dienu laikā nogādāti vairāki bērni, kas cietuši no pārkaršanas, ir ar apdegumiem vai smagu caureju. Kā arī daļa bērnu, vairoties no karstuma, slīkuši un guvuši traumas ūdenstilpēs.

Līdz ar karsto laiku tās neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā dienā nonāk pat vairāk nekā 170 bērnu, un tas ir ļoti daudz. Pirms spēcīgā karstuma šajā nodaļā ik dienu palīdzību meklēja vidēji par 50 līdz 70 bērniem mazāk.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe norāda: “Pieaug bērnu skaits, kuriem ir caurejas vai vemšanas dažādas zarnu infekcijas. Maziem bērniem caureja un vemšana, īpaši karstā laikā, ir ļoti bīstama. Organisms ātri atūdeņojas, un bērnam ļoti ātri var iestāties nieru nepietiekamība. Īpaši, ja vēl nevar kārtīgi padzerties, tas viņam ir dubultbīstami.”

Vēl mediķu palīdzība bijusi vajadzīga kādam piecus mēnešus vecam zīdainim, kam no saules apdegumiem ķermenis pārklāts ar čūlām. Citi bērni patvērumu meklē ūdenī. Kāds slīcējs par dzīvību cīnās reanimācijā, bet kādai meitenei salauzts žoklis, jo cits bērns viņai uzlēcis virsū ūdenī. Vecāki aicināti nenovērst uzmanību no bērniem ūdenstilpju tuvumā. Un tā kā laiks arī turpmākajās dienās būs gana silts,

mediķi aicina bērniem dot dzert daudz ūdeni, un gadījumos, kad bērns kļūst apātisks, nereaģē vai ir guvis smagas traumas, nekavējoties jāmeklē mediķu palīdzība.

“Ja bērniņš ir savārdzis, tad, protams, pirmais – meklējam visvēsāko vietu, dodam viņam padzerties. Ja viņš turpina sūdzēties, ka viņš ļoti slikti jūtas, sāp galva, ir slikta dūša, kas ir tipiskākās nopietnas pārkaršanas pazīmes, var būt arī drudzis, var būt paaugstināta temperatūra. Tad droši var dot paracetamolu, jebkuru temperatūru pazeminošu līdzekli,” skaidro Renāte Snipe.

Vecāki arī aicināti bērniem karstajā laikā obligāti likt galvā cepuri un ķermeni iesmērēt ar saules aizsargkrēmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti