Labrīt

Norvēģija piesardzīgi vērtē ideju veidot gāzesvadu uz Poliju

Labrīt

Kalvītis par paveikto trīs nedēļās kopš ievēlēts par LHF vadītāju

Netālu no Liepājas, Bernātos, tiks atjaunoti publiski pieejamie sporta laukumi

Bernātos sakārtos esošo sporta laukumu un būvēs jaunu uz nodegušās «Villa Alma» pamatiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Netālu no Liepājas esošajos Bernātos pie pašas jūras tiks atjaunots publiski pieejamais sporta laukums, kā arī bijušās "Villa Alma" ēkas vietā tiks uzbūvēts pavisam jauns multifunkcionāls sporta laukums. Liepājas pašvaldības projektu Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējuma saņemšanai apstiprinājis Lauku atbalsta dienests (LAD).

Pašlaik šo teritoriju apsaimnieko Liepājas Olimpiskais centrs, kas pakāpeniski cenšas sakārtot atpūtas bāzes "Draudzība" teritoriju, kur vasaras sezonā trenējas gan Liepājas bērni un jaunieši, gan Latvijas sportisti, kā arī notiek dažādas vasaras nometnes.

Sakārtos esošo sporta laukumu

Bernātu dabas parks ir viena no liepājnieku iecīnītākajām atpūtas vietām - paugurains priežu mežs, klusums un jūras krasts. Nu jau divus gadus šo teritoriju, kur reiz pirmais Latvijas prezidents Jānis Čakste bija iecerējis uzbūvēt kūrortu, bet padomju laikā tur saimniekojis "Sarkanais metalurgs" un bija iekārtotas pionieru nometnes, apsaimnieko Liepājas Olimpiskais centrs.

Centra direktora vietnieks Raivo Špaks vēl atceras laikus, kad pats bijis pionieris. Viņš stāsta pat to, kā atkāpjas Bernātu gleznainie krasti un cik maza palikusi priežu meža josla, kas nodala jūras krastu no sporta laukuma, ko tagad plānots sakārtot.

"Agrāk šeit bija pļava un tad tikai jūra, tagad no kāpu zonas uzreiz lecam ūdenī. Jūra ir pienākusi ļoti tuvu klāt," teica Špaks.

Taču vēl ir vērts ķerties klāt sporta laukuma sakārtošanai, vietai ar savu laiku nokalpojušiem futbola vārtiem un citiem pārpalikumiem, ko joprojām izmanto liepājnieki dažādu sporta spēļu laikā.

To, kādas pārmaiņas gaidāmas teritorijā pie jūras, zemesgabalā "Varavīksnītes", atklāj Špaks: "Mums ir ideja saglabāt un pilnveidot šo sporta laukumu, lai varētu nodarboties ne tikai ar futbolu, bet ar daudz ko citu

Projektā paredzēti trīs pludmales volejbola, tenisa laukumi, kurus var transformēt par pludmales futbola laukumu. Latvijā tas ir jaunums, bet pasaulē jau iecienīts.''

Pašu spēkiem tiks uzlabots arī zālāja segums, kas atrodas laukumā pie jūras un ko līdz šim jau  izmanto dažādām sporta spēļu vajadzībām. Vēl šajā vietā tiks izvietoti āra trenažieri un viens trenažieris cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Līdz jūrai jau esošās takas vietā iecerēts izveidot koka laipu.

Pagaidām izmaiņas nenotiks blakus esošajā nelielajā basketbola laukumā, jo tas pieder kaimiņu pašvaldībai – Nīcas novadam.

"Villa Alma” vietā jauns sporta laukums

Projekta otrajā kārtā Liepājas Olimpiskais centrs ķersies klāt turpat netālu esošās vēsturiskās ēkas "Villa Alma” pamatiem. Senais un košais privātīpašums Bernātos pirms deviņiem gadiem nodega. Tā kā blakus atrodas atpūtas bāze "Draudzība", ko no bankrotējušā "Liepājas metalurga" pārņēma un nu jau divus gadus apsaimnieko Liepājas Olimpiskais centrs, īpašumu "Villa Alma" iegādājās pašvaldība, lai uz ēkas pamatiem, kurus pilnībā saglabās, varētu uzbūvēt universālu sporta laukumu, turpina Raivo Špaks.

"Šīs ēkas vietā būs moderns, multifunkcionāls laukums, kas apvienos, futbolu, basketbolu, florbolu, tenisu.

Jautājums - kāpēc šeit? Tad jāatgriežas pagātnē, kāpēc SIA "Liepājas olimpiskais centrs" un meitas uzņēmums "OC Liepāja" šeit kaut ko dara un apsaimnieko, un atbilde ir pavisam vienkārša – mēs izpildām pašvaldības funkciju, mēs veicinām aktīvu dzīves veidu un sportot prieku," sacīja Špaks.

No 2014. gada Liepājas Olimpiskais centrs pakāpeniski sakārto atpūtas kompleksā esošo infrastruktūru, lai Liepājas bērni un jaunieši varētu kvalitatīvi nodarboties ar sportu un sagatavoties nākamajai sezonai.

Gandrīz trīs hektārus lielajā kompleksā atrodas astoņas ēkas, ko izmanto dažādām nometnēm. Vasaras treniņiem kompleksu izmanto arī sportisti no citām Latvijas vietām. Jaunie sporta laukumi būs publiski pieejami ikvienam.

"Saņēmām Lauku atbalsta dienesta lēmumu, ka projekts ir apstiprināts. Šobrīd notiek projektēšanas darbi abām kārtām – publisko atpūtas laukumu atjaunošanai. Ir saskaņotas skices, tāpēc aptuveni zinām, kā abos laukumos viss izvietosies," sacīja pašvaldības pārstāve Solvita Zvejniece. 

Projektu paredzēts īstenot līdz nākamā gada 1. augustam, kad gaidāma arī oficiāla atklāšana.

Līdz ar to Bernāti iegūs sakārtotu vidi, kas būs pieejama un pievilcīga gan tūrismam, gan sportam. Kopējās projekta izmaksas pārsniedz 55 000 eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti