Dienas ziņas

Latvju pirts un zāļu festivāls sākas Latgalē

Dienas ziņas

Dānis regulāri ziedo Padures mazpulkam

Skolēni cīnās ar politiķu izplatītajām baumām

Bauskā skolēnus satrauc baumas par ģimnāzijas direktora nomaiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Līdz ar krēslu pārbīdi Bauskas novada domē pilsētā izplatījusies nepatiesa informācija, ka Valsts ģimnāzijā tikšot nomainīts direktors un skola, iespējams, zaudēs ģimnāzijas statusu. Skolēnu dome uzrakstījusi iesniegumu novada domei un savākusi aptuveni 200 parakstu direktora aizstāvībai.

Mācību iestādes vadītāju amatā ieceļ un arī atbrīvo novada dome. Savukārt ģimnāzijas statusu izglītības iestādei piešķir Ministru kabinets pēc Izglītība un zinātnes ministrijas (IZM) ierosinājuma. Kādreizējai Bauskas 1.vidusskolai ģimnāzijas statuss piešķirts pirms septiņiem gadiem, bet šopavasar līdz ar politisko viļņošanos novada domē publiski izskanējis, ka  skola varētu zaudēt gan savu direktoru, gan ģimnāzijas statusu.

Pārsteigtajiem vidusskolēniem to esot apstiprinājis opozīcijas līderis. “Aleksandrs Novickis to apstiprināja no domes puses. Viņš bija pirmais, kam zvanīju, jo skolas direktors nevarēja atbildēt uz jautājumu par viņa saglabāšanu vai gāšanu,” pastāstīja Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēnu domes pārstāvis Kārlis.

Jaunieši arī noskaidrojuši, ka dome nevar atņemt mācību iestādei statusu. Tomēr ģimnāzijas statusa saglabāšana ir atkarīga no vairākiem kritērijiem. Pirmkārt, no izglītības kvalitātes, kas jauniešu ieskatā ir ļoti atkarīga arī no skolas vadības, kā arī no skolēnu skaita. Tāpēc jaunieši piesaistījuši juristu un savākuši aptuveni 200 parakstus direktora aizstāvībai.

“Es ticu, ka savā ziņā tas ir kaut kas politisks, bet noteikti savu lomu šeit spēlē arī tas, ka mēs visa gada garumā braucām uz dažādām skolām un stāstījām par mūsu skolu. Mums tā kā skolēni ir vajadzīgi vēl vairāk, bet šīs baumas noteikti nemudina nākt pie mums,” pauda skolēnu domes pārstāve Tīna.

Atbildot uz skolēnu iesniegumu, pirms mēneša ievēlētais domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (Zaļo un zemnieku savienība) organizēja tikšanos ar skolēniem un viņu vecākiem, kurā skaidroja, ka ilggadējā direktora nomaiņai pamata neesot. “Direktoru pieņem un atlaiž novada dome, un šāds jautājums nav izskatīts arī nevienā no komiteju sēdēm,” sacīja Jātnieks.

Arī Izglītības un zinātnes ministrijā apstiprināja, ka pagaidām nekas neliecinot, ka skola varētu zaudēt ģimnāzijas statusu. “Ministrijai nav nekādas informācijas, ka tiktu plānots Bauskas Valsts ģimnāzijai šo statusu noņemt. Skola arī izpilda Ministru kabineta noteiktos kritērijus,” apliecināja domes pārstāve Laura Zaharova.

Skolas direktors Raimonds Žabovs (Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija) jau vairākus sasaukumus ir arī domes deputāts un pēdējās ''krēslu pārbīdes laikā'' novada domē atbalstīja opozīciju. Viņš pauda, ka par baumām esot uzzinājis no jauniešiem, bet  to izplatītāji, visticamāk, savu mērķi esot sasnieguši: “Informācijas masveida iepludināšana par neatbilstību ģimnāzijas statusam, protams, nepaliek bez pēdām. Un noteikti vajadzēs paiet laikam, lai cilvēki saprastu, ka tā ir nepatiesība.”

Jautājumu par skolas prestiža aptraipīšanu domes vadība sola apspriest arī izglītības komitejas sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti