Dienas ziņas

Cēsīs mēģina sasniegt kopdziedāšanas rekordu

Dienas ziņas

Bibliotekāres apmeklē bērnus bērnudārzā

Bauskā jaunie luksofori rada grūtības gājējiem

Bauskā jaunie luksofori rada problēmas gājējiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Vasarā ar notiekošo uz Bauskas tranzītielas bija neapmierināti autovadītāji, kuriem remontdarbu dēļ nācās gaidīt sastrēgumos, bet tagad  uz šīs pašas ielas problēmas ir gājējiem. Pēc remonta satiksme ir reorganizēta un uzstādīts arī jauns luksofors, kurā zaļā gaisma gājējiem deg vien 12 sekundes.

Apgrūtinošie ielu remontdarbi Bauskā beigušies un tagad Kalna iela, pa kuru diennaktī aiztraucas 16 000 automašīnu,  ieguvusi gan jaunu asfalta segumu, gan modernus luksoforus, kuros  redzams ne tikai gaismas signāls, bet arī tā  ilgums.

Ielu ar četrām braukšanas joslām gājējiem paredzēts šķērsot 12 sekundēs. Tiesa, kad tās beigušās kopā ar brīdinošu skaņas signālu, zaļā gaisma iedegas vēl uz piecām sekundēm, tomēr daudzi, pārsvarā gados vecāki cilvēki, uzskata, ka tas ir par maz.

 Bauskas iedzīvotāja Tamāra sūdzējās, ka laiks ielas šķērsošanai ir pārāk īss, „mašīnām ilgāk, bet mums pavisam īss laiciņš paliek, [..] ar skriešanu jāskrien”.

Arī Silvija atzina, ka „knapi paspēj pāriet, kad jau iedegās sarkanais”, iepriekš gan varēja paspēt pāriet ielu normāli. 

Bauskas domē skaidro, ka  zaļā gaisma deg tieši tikpat ilgi kā agrāk. Būvinženiere Agita Eglinska gan piekrīt, ka cilvēkiem ar kustību traucējumiem varētu būt problēmas paspēt šķērsot ielu, tomēr esot jāsaprot, ka  kustības drošībai tagad paredzēti arī kreisie pagriezieni, kuru līdz šim nebija.

„Lai neatstātu vecos luksoforus un uzlabotu krustojumu ar Slimnīcas, Kraujas un Zaļo ielu, tika ievērtēti kreisie pagriezieni. Lai nomainītu luksoforus, tika izstrādāts tehniskais projekts un luksoforu gaisma pielāgota esošajai situācijai,” skaidroja Eglinska.

Veco cilvēku Bauskā ir ne mazums un arī sūdzību saņemts gana daudz, tāpēc domē sola, ka nākamā gada sākumā tikšot skaitīts un vērtēts, kas tad īsti notiek krustojumā, un, iespējams, luksofori tikšot pārprogrammēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti