Balvos un Jēkabpilī jau pirmajās stundās saņemti vairāk nekā 100 apkures kompensāciju pieteikumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Balvos un Jēkabpilī jau pirmajās stundās saņemti vairāk nekā 100 apkures kompensāciju pieteikumu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībās.

Šodien pašvaldībās sākta iesniegumu pieņemšana par atbalstu energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai mājsaimniecībām, kas apkurē izmanto malku, granulas vai briketes.

Jēkabpils novadā līdz plkst.13 bija saņemti jau 200 iesniegumi. Pašvaldība aicina izmantot iespēju iesniegumu iesniegt elektroniski. Savukārt, ja nav šādas iespējas, iesniegumu var aizpildīt arī klātienē kādā no Jēkabpils novada pašvaldības klientu apkalpošanas centriem, informē pašvaldība.

Balvu novada pašvaldības izpilddirektora vietniece administratīvajos un finanšu jautājumos Tamāra Locāne informē, ka līdz plkst.15 bija saņemti 159 Balvu novada iedzīvotāju iesniegumi par atbalstu siltumenerģijas izmaksu segšanai.

Pašvaldībai ir skaidra kārtība par kompensēšanas izmaksāšanu, kā arī ir izveidota komisija, kura izskatīs šos iesniegumus. Plānojot paredzamo iedzīvotāju interesi, pašvaldība piesaistījusi vairākus darbiniekus tieši iesniegumu pieņemšanai. Balvu novada pašvaldībā pieteikumus iedzīvotāji var iesniegt pavisam 51 vietā novadā.

Kā jau ziņots, valdība un Saeima apstiprinājusi vairākus atbalsta instrumentus energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai mājsaimniecībām, kas apkurē izmanto koksnes briketes, koksnes granulas un malku, kā arī centralizētās siltumapgādes pakalpojumu. Lai saņemtu šo atbalstu, mājokļa īpašniekam, kopīpašniekam, īrniekam vai tiesiskajam valdītājam ne biežāk kā reizi mēnesī elektroniski, izmantojot pašvaldību e-pakalpojumu portālu www.epakalpojumi.lv vai klātienē jāiesniedz pašvaldībai iesniegums.

Atbalstu mājsaimniecībai varēs izmaksāt skaidrā naudā vai pārskaitīt uz iesniegumā norādīto personas konta numuru kredītiestādē vai pasta norēķinu sistēmā. Papildu informācija par šiem atbalsta pasākumiem, kā arī vadlīnijas par energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalsta pasākumu realizāciju pašvaldībās publicētas Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti