Balvos un Gulbenē izremontētas slimnīcas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 10 mēnešiem.

Pēc gandrīz gadu ilgas rekonstrukcijas trešdien svinīgi atklāj jaunās Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības telpas.

Par Eiropas fondu naudu izremontētas slimnīcu ēkas gan Balvos, gan Gulbenē, kur pacientu un ārstu ērtībai mainīts plānojums, siltinātas fasādes, nomainīti jumti un komunikācijas. Remonts izmaksājis vairāk nekā divus miljonus latu, no kā lielākā daļa ir Eiropas fondu nauda, pārējo finansē valsts un pati slimnīca.

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības vadītāja Alīda Vāne atzīst, ka remonta apmaksai slimnīca būs spiesta ņemt kredītu, tomēr ir pārliecināta, ka rezultāts būs tā vērts:

„Balvu slimnīca ir celta 1952.gadā, un kopš tā laika nekādas ievērojamas investīcijas šajā ēkā nav ieguldītas. Tagad, protams, visi par to [atjaunoto] priecājas. Mēs darbu nevienu brīdi neesam pārtraukuši, un pacienti jau līdz šim varēja izbaudīt šo komfortablo sajūtu gan attiecībā uz labierīcībām, dušām, ērtām uzbrauktuvēm. Gulbenes slimnīca arī ir celta padomju laikā, mazliet vēlāk, un tur bija ļoti slikts plānojums. Taču kopā ar arhitektiem ir atrasts veiksmīgs risinājums, un otrais stāvs būs stacionārajai daļai, bet pirmajā stāvā būs vēl plašāka ambulatorā daļa.”

Balvu slimnīcas renovētās telpas šobrīd jau lieto ķirurģijas, terapijas un neiroloģijas, ginekoloģijas, pediatrijas un uzņemšanas nodaļas. Izveidota mūsdienu prasībām atbilstoša operāciju zāle, kā arī atsevišķa zāle ginekoloģijas nodaļā manipulāciju veikšanai. Domājot par ārstu un pacientu ērtību, plānots pilnveidot vidi, lai pacientiem būtu ērtāk apmeklēt palīgkabinetus – ultrasonogrāfijas, elektrokardiogrammas, radioloģijas izmeklējumus. Jaunās telpās drīzumā pārcelsies arī fizioterapeits, kur būs plaša nodarbību zāle un fizikālās medicīnas kabinets.

Renovētās telpas Gulbenes slimnīcā izveidotas aprūpes un dienas stacionāra nodaļas, kā arī Steidzamās medicīniskās palīdzības punkts. Papildus tam renovācijas darbu laikā sakārtota vide pacientiem – no jauna uzcelta piebūve, kas nodrošina pieejamību pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.

Abās slimnīcās ir izveidotas visām prasībām atbilstošas palātas, moderni sanitārie mezgli, jauna efektīva ventilācijas sistēma, gāzu padeves sistēma, visas telpas piemērotas arī pacientiem ar funkcionāliem kustību traucējumiem. Turklāt visās nodaļās ir pieejamas mūsdienām atbilstošas komunikācijas ātrai savstarpējai saziņai, bet koplietošanas telpās darbojas videonovērošana. Tāpat abās slimnīcās ir notikusi fasādes atjaunošana, un jumta nomaiņa.

2010.gada 26.janvārī Gulbenes un Balvu slimnīcas veica reorganizāciju, izveidojot Gulbenes un Balvu slimnīcas apvienību un piedalījās Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projektā, kurā veikta uzņemšanas nodaļu, reanimācijas, dzemdību, ķirurģijas un terapijas nodaļu rekonstrukcijas darbi, kā arī veikti uzlabojumi operācijas zālē un dezinfekcija-sterilizācijas dienesta telpās, ierīkots lifts un veikta ēku ārējā renovācija.

Projekta kopējais finansējums ir gandrīz 2,5 miljoni lati, ERAF līdzfinansējums 2,1 miljons latu, valsts budžeta ieguldījums 190 tūkstoši lati un slimnīcu apvienības un pašvaldību ieguldījums 181 tūkstotis latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti