Baltu vienības dienā uz AB dambja degs ugunszīmes, skanēs latviešu, lietuviešu un prūšu dziesmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 9 mēnešiem.

Rīgā atzīmēs Baltu vienības dienu ar folkloras kopu sadziedāšanos uz AB dambja.

Pasākuma laikā aizdegs mākslinieku veidotas sešus metrus augstas uguns skulptūras, skanēs latviešu, lietuviešu un prūšu dziesmas.

22.septembris, kā Baltu vienības diena tiek atzīmēts Latvijā un Lietuvā, pieminot 1236. gadā notikušo Saules kauju.

Folkloras biedrības vadītājs Andris Kapusts
00:00 / 00:59
Lejuplādēt
''(..) Saules kaujā apvienotais lietuviešu, zemgaļu un kuršu karapulks izcīnīja uzvaru pār vācu krustnešiem; tas atstāja pēc tam diezgan lielu ietekmi uz politisko karti šajā Ziemeļeiropas reģionā,'' stāsta Latvijas Folkloras biedrības vadītājs Andris Kapusts, piebilstot, ka svētkiem uguns skulptūras jeb ugunszīmes darinājuši Latvijas mākslinieks Kārlis Īle un Lietuvas mākslinieki Vitauts un Ķestutis Musteiķi. Divas iecerētās zīmes, kuras nedēļas garumā  veidotas uz vietas AB dambī, uzsver baltu tautu vienotības ideju.

2000. gadā Latvijas un Lietuvas parlamenti Baltu vienības dienu pasludināja par oficiālu svētku dienu, tajā tiek akcentēta abu tautu tuvā radniecība.

Rīgas iedzīvotāji un viesi šodien tiek aicināti uz AB dambi plkst. 19.30. Pasākumā piedalīsies publicists, Latvijas Radio 1 personība Eduards Liniņš. Iestājoties tumsai, notiks ugunszīmju aizdegšana. Turpinājumā koncertu sniegs Rīgas folkloras kopas “Grodi”, “Vilkači”, “Budēļi”, “Banga” un “Vilcenes”.

Arī Kocēnu novada Zilākalnā tiks atzīmēta Baltu vienības diena. Sanākot kopā Baltu Dievu pulcēšanās vietā, tiks pieminēta Saules kauja, izteikta pateicība vasarai un godināts rudens laiks. Pulcēšanās notiks plkst. 19.30 Zilākalna pakājē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti