«Baltijas praida» konference: «Vārda un pulcēšanās brīvība: Mūsdienu izaicinājumi»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai apspriestu mūsdienu pasaules izaicinājumus un to, kā sekmēt demokrātiskas pārmaiņas valstīs, kurās cilvēktiesību pārkāpumi ir realitāte, "Baltijas praids 2018" ietvaros piektdien, 8.jūnijā, tiek organizēta konference "Vārda un pulcēšanās brīvība: Mūsdienu izaicinājumi". Tā tiešraidē no plkst. 10 līdz 15 bija skatāma arī LSM.lv un tagad tā pieejama LSM.lv angļu versijas "Facebook" lapā

Starptautiskā konference pulcēja 200 aktīvistus - starptautiskus ekspertus, starptautisku organizāciju pārstāvjus,  diplomātus, politikas veidotājus, radošo nozaru pārstāvjus u.c. 

Konferences pamatā bija trīs fokusa jautājumi, kam vērsta uzmanība atsevišķās sadaļās - vārda brīvība, pulcēšanās brīvība, kā arī radošās industrijas un cilvēktiesības. Paredzēts, ka konference būs vairāk praktiska un mazāk teorētiska, lai tajā izskanētā informācija varētu būt noderīga un tikt izmantota darbā, kas saistīts ar cilvēktiesībām.

Konferences programma:

09.45 - 10.15 Reģistrācija

10.15 - 10.45 Konferences atklāšana (Rolfs Ernsts Šite - Vācijas vēstnieks Latvijā, Irēna Mozova – Eiropas komisijas struktūrvienības “Vienlīdzība un Savienības pilsonība” direktore, Dunja Mijatoviča - Eiropas Padomes Cilvēktiesību komisāre, Aiga Liepiņa - Ārlietu ministrijas Starptautisko organizāciju un humanitāro jautājumu departamenta vēstniece - departamenta direktore, Kaspars Zālītis - “Baltic Pride 2018” līdzpriekšsēdētājs)

VĀRDA BRĪVĪBA

10.45 - 11.05 Vārda un mediju brīvība: Latvijas realitāte (Gunta Sloga - Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore)

11.05- 11.25 Vai žurnālisti Krievijā ir drošībā? (Oļesja Šmaguna (Olesya Shmagun) - godalgotā izmeklēšanas reportiere,  kas ieguvusi Pulicera balvu, ziņojot par “Panamas dokumentu” organizētās noziedzības un korupcijas projektu)

11.25 - 11.55 Kafijas pauze

11.55-12.15 Vārda brīvība: zviedru koncepts ( Birgita Ulsone - zviedru politiķe,  bijusī Zviedrijas Parlamenta locekle (2002-2018), Eiropas Savienības lietu ministre (2010-2014))

PULCĒŠANĀS BRĪVĪBA

12.15-12.35 Vai varam brīvi maršēt: Polija. (Magdalēna Švidere – Polijas "Amnesty International" publisko sapulču novērotāja)

12.35 - 12.55 Viņi maršē pretī brīvībai: neuzklausīto balss (Mets Bērds – “All Out” izpilddirektors)

12.55 - 13.30 Pusdienu pārtraukums

RADOŠĀS INDUSTRIJAS UN CILVĒKTIESĪBAS

13.30 - 13.50 Digitālās industrijas un cilvēktiesības (Dagnija Lejiņa – “Digitālās brīvības festivāla” dibinātāja)

13.50 - 14.10 Digitālo tehnoloģiju izmantošana vārda un pulcēšanās brīvības ietekmēšanā (Semanurs Karamans – “Tactical Tech” projektu vadītājs, Vācija)

14.10 - 14.30 Rīcības kodekss naida runai tiešsaistē (Eiropas Komisijas Tiesiskuma un patērētāju ģenerāldirektorāta pārstāvis)

14.30 - 15.00 Pārsteiguma viesis

Konference noris angļu valodā.

Starptautiskā konference "Vārda un pulcēšanās brīvība: Mūsdienu izaicinājumi" ir turpinājums 2015. gada “EuroPride” konferencei, kas kļuva par vienu no galvenajiem praida pasākumiem un  kurā piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieku, lai apspriestu ar vārda un pulcēšanās brīvību saistītās problēmas.

Šī ir viena no pirmajām konferencēm, kurā aicināti NVO aktīvisti, eksperti un radošo industriju pārstāvji, lai atrastu kopīgus risinājumus, kā veicināt cilvēktiesību ievērošanu vietās, kur vārda un pulcēšanās brīvība joprojām ir problēma un kur ir pieprasījums pēc demokrātiskām pārmaiņām. Tiks apspriesti arī jautājumi, kā bizness var veicināt drošākas pasaules veidošanos, kā radošās nozares var nodrošināt cilvēktiesību aktīvistu drošību u.c.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti