Baldones pagastā uziet 30 mucas ar ķīmiskām vielām; notikusi noplūde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Baldones pagastā Latvijas Universitātes (LU) Saimniecības pārvaldes garāžas ēkā atrasta 31 muca ar dažādām ķīmiskām vielām, liecina informācija Baldones pašvaldības mājaslapā. No vienas mucas notikusi lokāla noplūde, bet apdraudējumu videi un iedzīvotājiem tas nerada, Latvijas Radio pastāstīja Valsts vides dienestā (VVD).

VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informēja, ka ceturtdien, 18.jūlijā, plkst. 19.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Baldones pagastu, kur neapsaimniekotā ēkā atradās apmēram 30 mucas ar nezināmas izcelsmes vielu un, iespējams, no vienas mucas bija notikusi noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji norobežoja notikuma vietu un informēja Valsts vides dienestu.

Mucās ir dažādi bīstamie ķīmiskie atkritumi, galvenokārt atstrādātās eļļas. “Uz šo brīdi tiek skaidrots, kādas vielas vispār varētu būt. Lielākā daļa tur ir atstrādātas eļļas. Bet ir atsevišķas mucas, kurās viela patlaban nav zināma,” pastāstīja VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktora vietnieks, Piesārņojuma kontroles daļas vadītājs Elmārs Jasinskis.

Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

 

Savukārt Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers Latvijas Radio pastāstīja, ka saskaņā ar neoficiālo informāciju uzietās vielas bija domātas kā degšķidrums garāžu apsildīšanai.

Vides dienesta pārstāvis uzsvēra, ka noplūde ir lokāla un tiešs apdraudējums videi un iedzīvotājiem nepastāv.

Tuvākajām mājām briesmas nedraud, informēja pašvaldībā.

Notikuma vietā strādā Valsts policija, Valsts vides dienests un pašvaldības policija. Sākts kriminālprocess. Ir noskaidrotas personas, kas atveda mucas.

Valsts vides dienests skatīs jautājumu par bīstamo ķīmisko vielu utilizāciju. Tāpat Baldones novada dome vērsīsies LU ar lūgumu skaidrot radušos situāciju. LU mucas būs jānogādā utilizācijai sertificētai kompānijai, norādīja Audzers.

Tikmēr VVD norāda, ka Latvijas Universitāte nav organizējusi mucu atvešanu un iepriekš nav zināts par ēkā patvaļīgi ievietotajiem bīstamajiem atkritumiem.

Augstskola pauž gatavību nekavējoties organizēt atkritumu izvešanu no īpašuma. Plānots, ka jau šīs dienas laikā bīstamie atkritumi tiks izvesti no teritorijas.

VVD organizēs bīstamo vielu paraugu ņemšanu un identificēšanu, lai izvērtētu iespējamo kaitējumu videi un noskaidrotu, kas ir šo bīstamo atkritumu radītājs. Sadarbībā ar Valsts policiju tiek noskaidrotas arī atbildīgās personas par neatbilstošu bīstamo atkritumu glabāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti