Dienas ziņas

Pretgaisa aizsardzības mācības Jūrmalciemā

Dienas ziņas

Kaldabruņā norit 12. Siena skulptūru plenērs

Baldones novadā šūpo varas krēslus

Baldones novadā šūpo varas krēslus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai gan kopš  pašvaldību vēlēšanām pagājuši vien divi gadi, Baldones novadā kādreizējo koalīcijas partneru ceļi jau sen pašķīrušies un jau trešo reizi  sašūpoti  varas krēsli. Šoreiz opozīcijas ierosinātais neuzticības balsojums Baldones novada domes priekšsēdētājam gan izgāzies. Par priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata nobalsoja vien četri deputāti, lai gan iesniegumu bija parakstījuši pieci.

Varas maiņa Baldonē pirmoreiz notika vien dažus mēnešus pēc pašvaldību vēlēšanām. Toreiz no priekšsēdētāja amata tika gāzts Andrejs Požarnovs no partijas "Gods kalpot mūsu Latvijai" (GKML). Vēl pēc gada Požarnovs un Viola Āboltiņa  (Latvijas Zaļā partija(LZP)) zaudēja arī  priekšsēdētāja vietnieka amatu. Tagad pagājis vēl pusgads un opozīcija  uzskata, ka ir laiks glābt iedzīvotājus no nesaimnieciskās domes vadības.

"Ir vairāki tādi lēmumi pēdējā laikā bijuši. Viens ir tas, ka ceļu būves izdevumi no Eiropas neizmantotiem līdzekļiem tiek pārlikti uz pašvaldības aizņēmumu, kas sadārdzinās nodokļu maksātāju izdevumus. Tālāk pašvaldība ir pārņēmusi vairākus graustus no valsts institūcijām," klāstīja opozīcijas deputāts Požarnovs.

Pretenzijas esot arī pret vairākām it kā nevajadzīgām tiesvedībām.

Taču galvenais iemesls neuzticības izteikšanai esot lēmums par  6000 kvadrātmetru lielās valsts sociālās aprūpes centra ''Rīga'' Baldones filiāles ēkas iespējamo pārņemšanu no Labklājības ministrijas.

"Faktiski pansionāts bija pēdējais piliens, kāpēc tika nolemts runāt par [Raimonda] Audzera kunga atbilstību ieņemamajam amatam, jo šīs, es uzskatu, nepiedodamās rīcības dēļ, pašvaldība var zaudēt piecus miljonus eiro, kas ir 70% no gada budžeta," norādīja opozīcijas deputāte Āboltiņa.

Ēku kompleksā, kam turklāt ir vienotas inženiertehniskās komunikācijas ar netālu esošajām dzīvojamajām mājām, iecerēts rast vietu pašvaldības pansionāta iemītniekiem, kas šobrīd atrodas nepiemērotās telpās.

"Klientiem jākāpj pa pakāpieniem augšā un lejā, un viņiem ir grūta pārvietošanās, un [pansionāts]  atrodas otrajā stāvā. Un šeit mēs varētu pirmajā stāvā, un te ir lifts. Viss ir pielāgots un arī ārpuspilsētas centra zaļajā zonā. Līdz ar to tas būtu ļoti labi piemērots mūsu senioriem un mēs to varētu attīstīt," stāstīja Baldones novada domes priekšsēdētājs Raimonds Audzers ("Jaunā Vienotība").

Pozīcijas deputāti arī norāda, ka opozīcija, izplatot savu vēstījumu par domes nesaimniecisko rīcību, ne vien nomelnojot novada tēlu, bet arī sniedzot nepatiesu informāciju.

"Neviens šeit nevienam amatam nav piesiets, bet, nu teiksim, arī nomelnot novadu... nu, piedodiet, bet no tā ieguvēji neesam neviens," norādīja pozīcijas deputāts Edmunds Valantis ("Jaunā Vienotība").

Pēc gandrīz stundu garām debatēm par priekšsēdētāja atbrīvošanu nobalsoja vien četri no divpadsmit deputātiem, kuri sagaidījuši sēdes beigas.

Novada mērs amatā ievēlēts ar savu partijas biedru un pašreizējo opozicionāru no GKML un LZP deputātu balsīm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti