Babītē būvēs sociālos dzīvokļus – risinās bez mitekļa palikušo bāreņu problēmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Babītes novada pašvaldība pārbūvēs divas ēkas, lai varētu piedāvāt sociālos mājokļus, tajā skaitā bez mitekļiem palikušajiem bāreņiem, informēja pašvaldība. 

Babītē bijušās pasta un telefonu centrāles ēkas īpašumā “Mildas” pārbūvēs par pašvaldības dzīvokļiem, kas ļaus novadam piedāvāt 12 dzīvokļus sociālajām vajadzībām. Plānots izbūvēt 10 divistabu un divus vienistabu dzīvokļus. Trijiem no tiem tiktu nodrošināta individuāla piekļuve.  

Pēc ēku pārbūves jau tuvākajā nākotnē varētu atrisināt problēmas ar mājvietām bāreņiem un maznodrošinātām personām.

Īpašumu “Mildas” Babītes novads nopirka 2014.gadā, bet 2015.gadā noslēgts līgums ar SIA “BM-projekts” par būvniecības projekta izstrādi, kas pabeigta 2016. gada sākumā; bet  2017. gada aprīlī ir uzsākts darbs un jau 2018. gadā dzīvokļus varētu nodot lietošanā.

24. aprīlī noslēgts līgums ar pilnsabiedrību „RERE Meistari 1” par vienas ēkas pārbūvi par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, „Administratīvā ēka - pasts” pārbūvi par divu dzīvokļu dzīvojamo māju un garāžas pārbūvi par palīgēku. Līguma cena ir 834 667,07 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Līguma izpildes termiņš - 45 nedēļas no līguma noslēgšanas dienas.

Savukārt Liepu alejā 17, Babītē, top jauna mājvieta bibliotēkai un daudzfunkcionālajam sociālo pakalpojumu centram. Saskaņā ar 2016. gada 20. oktobrī noslēgto līgumu ar SIA “LC Būve” uzsākti darbi ēkas pārbūvei par bibliotēku un daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru.

Patlaban Babītes novada pašvaldības bibliotēkas Babītes nodaļa atrodas nekustamajā īpašumā “Strazdi”. Jaunās telpas Liepu alejā 17, Babītē, būs modernākas, plašākas un gaišākas.  

Būvniecība Liepu alejā 17 turpināsies līdz 2017. gada augusta sākumam. Līgumcena – 448 227,55 eiro bez PVN. 

Jau vēstīts, ka Babītes novada dome novada jauniešiem pēc dzīves bērnunamā ir piedāvājusi dzīvot neremontētā dzīvoklī bez ūdens, kā arī ieteikusi iestāties dzīvokļu rindā. Atbilstoši likumam pašvaldībai ir jādod tiesības jaunietim īrēt dzīvokli, kas pieder vietvarai. Tomēr Babītes pašvaldība vēl nesen nemaz negrasījās renovēt vai būvēt kādu ēku, lai nodrošinātu dzīvesvietu sava novada bāreņiem.

Bez mitekļa palikušajiem bāreņiem Babītē palīdzību solīja Saeimas deputāti, kas atsaucās uz likumā noteiktajiem pašvaldības pienākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti