Autopārvadātāji dusmīgi par laikus nepārskaitīto naudu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Latvijas Autoostu un reģionālo pārvadātāju asociācija (LARPA) piektdien izteica sašutumu par Satiksmes ministrijas (SM) un Autotransporta direkcijas (ATD) rīcību birokrātisku darbību dēļ nepārskaitot plānošanas reģioniem naudu par veiktajiem pārvadājumiem. Satiksmes ministrija gan piektdien nepilnas divas stundas pēc autopārvadātāju paziņojuma pavēstīja, ka maksājums aizkavējies, jo nebija saņemts nepieciešamais Finanšu ministrijas rīkojums, ka maksājumu drīkst veikt. Kad piektdien priekšpusdienā SM rīkojumu saņēma, tā solīja jau piektdien maksājumu nokārtot.

Pirms SM paziņojuma vietējie reģionālie pārvadātāji Zemgalē, Vidzemē un Latgalē joprojām nebija saņēmuši samaksu par 2012.gadu. Autopārvadātāju pārstāvji nekavējās norādīt uz šādas aizkavēšanās sekām. „Ir informācija, ka, kaut arī visi nepieciešamie likumdošanas labojumi un saskaņojumi ir veikti, birokrātisku darbību rezultātā naudas pārskaitījumi plānošanas reģioniem nav veikti, līdz ar to šobrīd daudziem vietējiem reģionālajiem pārvadātājiem, nesaņemot pilnu samaksu par savu darbu, nav iespējams izmaksāt saviem darbiniekiem algas un veikt nodokļu maksājumus,” skaidro LARPA. Tas savukārt liedz iespēju piedalīties konkursos par skolēnu pārvadājumu veikšanu.

LARPA, tuvākajā laikā nesaņemot norēķinus par 2012.gadu, solīja sasaukt ārkārtas sapulci, lai lemtu par ārkārtas akciju veikšanu un institūciju atbildīgo darbinieku saukšanu pie atbildības.

„Brīdī, kad bija Ministru prezidenta rezolūcija par šīs naudas pārskaitīšanu, tad vajadzēja uzreiz laist papīrus tālāk apritē, lai tie ātrāk kustētos. Tur bija kāda birokrātija vai kāds kaut ko laikā nebija izdarījis, un nauda ir aizkavēta. Tā tiešām ir nopietna lieta, jo vienam otram pārvadātājam ir problēmas, un līdz ar to tas nevar piedalīties citos konkursos, kas šobrīd tiek sludināti. Ja nākamās nedēļas sākumā naudas nebūs, gribētu redzēt sasauktu komisiju un pieprasīt paskaidrojumus, kāpēc ir aizkavēšanās. Un pēc tam lemt, ko darīt tālāk,” saka Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas direktors Ivo Ošenieks.

LARPA kopā ar Latvijas pasažieru pārvadātāju aosciāciju (LPPA) iepriekš solīja pieprasīt tikšanos ar SM un Finanšu ministrijas vadību, lai dzirdētu atbildes un skaidrojumus par notiekošo, kā arī lai kopā meklētu risinājumus pilnas darba samaksas saņemšanai par visu 2013.gadu. „Vietējie reģionālie pārvadātāji ir nokaitināti un gatavi aktīvi cīnīties, lai beidzot panāktu taisnību un vienlīdzīgu attieksmi. Ja atbildīgās institūcijas neizrādīs iniciatīvu šo samilzušo vietējo reģionālo pārvadājumu problēmu risināšanā, jau tuvākajā laikā tiks pieņemti lēmumi par atbildīgo darbinieku saukšanu pie atbildības un iespējami to demisijas pieprasījumi. Ir pēdējais laiks sakārtot šo nozari,” teikts LARPA paziņojumā.

Pēc šī autopārvadātāju paziņojuma gan SM norādīja, ka jau piektdien veiks vairāk nekā 803 000 latu lielu pārskaitījumu plānošanas reģioniem. To vidū ir Latgales plānošanas reģions – vairāk nekā 50 000 latu, Vidzemes plānošanas reģions – teju 485 000 latu un Zemgales plānošanas reģionam – vairāk nekā 268 000 latu. Tādējādi jau drīzumā līdzekļi nonāks reģionālu pārvadātāju maciņos, kompensējot tiem zaudējumus, kas radušies 2012. gadā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti