Autoceļa Krāslava–Dagda posmā ierīkos gājēju un velosipēdistu infrastruktūru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krāslavas novada Dagdas pagastā pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma atsākas jaunas gājēju un velosipēdistu infrastruktūras izbūve gar reģionālo autoceļu Krāslava–Dagda (P61) (32,05.-33,25. km) posmā no Ozoliņiem līdz Dagdai. Tas nodrošinās mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem ērtu un drošu nokļūšanu līdz pagasta centram, informēja valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Patlaban, lai nokļūtu no Ozoliņu ciema līdz esošajai gājēju un velosipēdistu infrastruktūrai, kas sākas no Dagdas pilsētas robežas, ir jāpārvietojas pa neapgaismotu ceļa nomali.

Būvdarbu vietā satiksmi organizēs ar vadstatņiem vai konusiem, braukšanas ātruma ierobežojums darbu vietā būs 50 km/h.

1,2 km garais gājēju un velosipēdistu infrastruktūras posms būs 2 metru plats, ar asfaltbetona segumu, visā tā garumā izbūvēs jaunu apgaismes līniju. Krustojumos un vietās, kur gājējiem paredzēts šķērsot ielu vai autoceļu, ieklās taktilo bruģakmeni, lai nodrošinātu vides pieejamību personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Tiks izbūvētas arī divas autobusa pieturvietu platformas, virzienā uz Dagdu pieturvietā uzstādīs paviljonu. Būvdarbu posmā tīrīs grāvjus, sakārtos ūdens atvades sistēmu, atsevišķos posmos arī tiks atjaunota autoceļa P61 nomale.

Darbus veic SIA "Latgales ceļdaris" par līgumcenu 480 234 eiro (ar PVN), kas tiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem. Projekta autors ir SIA "Projekts EAE", būvuzraudzību veic SIA "Būvju profesionālā uzraudzība".

Būvdarbus plānots pabeigt šovasar.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti