Austrijas tiesa atsaka Vaškeviča izdošanu Latvijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Izvērtējot Latvijas prokuratūras juridiskos apsvērumus un Austrijas tiesu medicīnas ekspertu slēdzienus par Vladimira Vaškeviča veselības stāvokli, Austrijas tiesa nolēmusi atteikt bijušā Muitas Kriminālpārvaldes direktora izdošanu Latvijai, informēja zvērinātā advokāte Jeļena Kvjatkovska.

Šis lēmums ir pamatots ne tikai ar pašreizējo veselības stāvokli, bet arī to, ka ir iemesls uzskatīt, ka Latvijā viņa dzīvība ir apdraudēta, paziņoja advokāte. Vaškevičs turpinās savu rehabilitāciju Austrijā.

Neatkarīga medicīnas eksperta slēdziens apstiprināja gan 2007.gada slepkavības mēģinājumā gūto traumu ietekmi, gan to, ka 2011.gada aizturēšanas laikā pret Vaškeviču bija vērsta fiziska un psiholoģiska iespaidošana, skaidroja Kvjatkovska.

Šo Austrijas tiesas lēmumu vietējā prokuratūra var pārsūdzēt 14 dienu laikā.

Saistībā ar dažādiem cilvēktiesību pārkāpumiem, kā arī lēmumu par Vaškeviča apcietināšanu, viņa pārstāvji Vaškeviča vārdā ir iesnieguši sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Šogad janvārī Latvijas Augstākā tiesa atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas lēmumu par drošības līdzekļa grozīšanu bijušajam Muitas Kriminālpārvaldes direktoram, uz kā pamata Latvijas prokuratūra pieprasīja Austrijai izdot Vaškeviču.

Eiropas aresta orderis Austrijā tika saņemts 20.februārī, pēc kā, ievērojot lietā esošos pierādījumus, Austrijas tiesa nozīmēja tiesu medicīnisko ekspertīzi, lai noteiktu Vaškeviča veselības stāvokli un izvērtētu viņam jau iepriekš uzstādītās diagnozes.  Tāpat Austrijas tiesa atcēla Vaškevičam noteikto drošības līdzekli - apcietinājumu.

Kukuļdošanas lietā Vaškevičs tika apcietināts jau 2011.gada ziemā, taču vēlāk viņu atbrīvoja pret 60 000 latu drošības naudu. Papildus Vaškevičam tika piemēroti arī trīs citi drošības līdzekļi - aizliegums tuvoties konkrētām personām un vietai, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Pagājušā gada vasarā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka jaunu kriminālprocesu par iespējamu Vaškeviča kukuļdošanas lietas liecinieku ietekmēšanas plānošanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti