Atzinīgi vērtē balvēnietes Marijas ieguldījumu sociālās rehabilitācijas attīstībā Balvos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Cilvēks ar lielu sirdi, kurš ir savā vietā. Tā balvenieši raksturo Balvu teritoriālās invalīdu biedrības vadītāju Mariju Duļbinsku. Pateicoties Marijas neatlaidībai, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām Balvos ir pieejami atsevišķi rehabilitācijas pakalpojumi, tiek rīkotas dažādas nodarbības un pasākumi, kurus apmeklē arī iedzīvotāji no kaimiņu novadiem.

Vairākus gadus Balvu teritoriālās invalīdu biedrības vadītāja ir Marija Duļbinska satiekama arī  deju un terapijas pulciņa nodarbībā. Pulciņu Marija gan nevada, bet, kā pati saka, ir tā krustmāte. Dejas ir tikai viena no aktivitātēm, kas Balvos ar Marijas iniciatīvu tiek rīkotas cilvēkiem ar invaliditāti. Pievērsties šādam darbam lika personīgā pieredze ģimenē.

"2010. gadā piedzima meitiņa. Mēs viņu ļoti ilgi gaidījām, sapņojām par viņu. Un sanāca tā, ka viņa piedzima ar ģenētiskām izmaiņām. Mēs nebijām gatavi, ka tā notiek," teica Marija Duļbinska.

Atskārsme, ka daudzi vecāki no sabiedrības slēpj savus īpašos bērniņus, bija kā grūdiens atrast sev līdzīgos, lai kopā uzlabotu bērnu dzīves kvalitāti un palīdzētu sociāli integrēties. "Es runāju tā, ka es arī esmu viena no tādām māmiņām. Un tad tās durvis man atvērās. Atvērās arī sirdis. Un pirms sešiem gadiem es savācu tādu domubiedru grupiņu, māmiņas. Pirmais, ko mēs darījām, mēs visas griezāmies fondā “Ziedot”. Tika savākta naudiņa, un mēs sākām aicināt speciālistus uz šejieni, lai mēs varētu maksimāli daudz bērniņus izvadāt tepat, tuvu mājasvietai," norādīja Duļbinska.

Šobrīd Balvu teritoriālajā invalīdu biedrībā ir vairāk nekā 150 biedri – cilvēki ar invaliditāti – sākot no maziem bērniņiem līdz pat sirmam vecumam. Viņi visi novērtē Marijas ieguldījumu, lai pilsētā būtu nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti, kas ir tikai daļa no visām pieejamajām aktivitātēm.

"Jāpateicas tiešām Marijai, ka mūs atveda uz šejieni, un mēs tiešām esam priecīgi, ka ir tāds pulciņš ir. No sākuma Renārs ne visai gribēja, bet tagad viņš ir iejuties. Viņš pilnīgi dreb, kad jau ierauga, ka Balvi tuvojas," atzina Rugāju novada iedzīvotāja, Renāra māmiņa Iveta.

Par nesavtīgo darbu, ko Marija veic īpašo cilvēku labā, decembrī viņa saņēma balvu nominācijā "Bērnu atbalsts” konkursā “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”. 

"Es nedomāju, ka es kaut ko tādu īpašu paveicu, lai vajadzētu mani tā godināt. Cenšos atbalstīt, iedrošināt, īpaši tādu bērnu vecākus, jo sociālās problēmas, kad ienāk īpašais bērniņš ģimenē, ir ārkārtīgi lielas. Un to var izjust un izprast tikai tas cilvēks, kuram pašam arī ir tādas problēmas," tā Marija.

Apstāties pie sasniegtā Marija negrasās arī turpmāk. Šobrīd viņa kopā ar vecākiem gatavo iesniegumu Balvu novada pašvaldībai ar lūgumu nodrošināt iespēju bērniņiem ar īpašām vajadzībām mācīties Balvos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti