Pusdiena

Ārstu biedrība neatklāj, kuri mediķi vācot parakstus par Belēviča demisijas prasīšanu

Pusdiena

Tusks: Nebrauciet uz Eiropu, neticiet cilvēku kontrabandistiem un neriskējiet ar dzīvību!

«Rīgas centrāltirgus» atstādinātais vadītājs Abramovs kļuvis par valdes padomnieku

Atstādinātais «Rīgas centrāltirgus» šefs kļuvis par padomnieku uzņēmumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Pērnruden pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) norādījumiem no valdes priekšsēdētāja amata atstādinātais Rīgas domes uzņēmuma "Rīgas centrāltirgus" vadītājs Anatolijs Abramovs tikai juridiski ir atstatīts no vadības. Saskaņā ar Rīgas domes informāciju, Abramovs tirgū ir attīstības projektu vadītājs, savukārt pašā tirgū viņu dēvē par valdes padomnieku.

KNAB kriminālprocesu par kukuļa ņemšanu un došanu sāka pērn jūlijā. Lietā pašlaik nav neviena aizdomās turamā, bet kukuļošanas fakts tiek inkriminēts atstādinātajam tirgus vadītājam. KNAB pārstāve Laura Dūša pašlaik neprognozē, kad lietu varētu virzīt apsūdzību celšanai. Birojs vien atklāj, ka aizdomās turamā statuss nevienam nav piemērots.

"KNAB uzsāktajā kriminālprocesā par kukuļa pieņemšanu, izmantojot dienesta stāvokli, un par kukuļdošanu tiek izmeklēti šie iespējamie izdarītie noziedzīgie nodarījumi, „Rīgas centrāltirgus” valdes priekšsēdētājam jau iepriekš ziņotie, piemērotie ar brīvības atņemšanu nesaistītie drošības līdzekļi, tostarp noteikts nodarbošanās aizliegums, joprojām ir spēkā. Šobrīd mēs kaut kādu plašāku informāciju nesniedzam," teica Dūša.

"Rīgas centrāltirgus" interneta lapā Abramovs arvien tiek norādīts kā valdes priekšsēdētājs, bet birojā viņu pirmdienas, 7.marta, rītā sazvanīt neizdevās. Tobrīd viņš nebija uz vietas. "Mums ir divi valdes locekļi. Viņš [Abramovs] mums skaitās padomnieks," teica tirgū.

Tikmēr Rīgas dome kā tirgus kapitāldaļu turētāja norāda, ka Abramovs tur ir tikai projektu vadītājs, stāsta domes pārstāve Laila Ivāna.

"Abramova kunga statuss kopš pagājušā gada rudens nav mainījies. Viņš ir atstādināts no valdes locekļa pienākumu pildīšanas un pilda projekta vadītāja pienākumus. Šāds statuss ir saskaņots ar drošības līdzekļa piemērotāju, tas ir - ar KNAB," teica Ivāna. Viņa par Abramova atalgojumu jaunajā amatā neko nevarēja pateikt, taču norādīja, ka Abramova pienākumos ir tirgus attīstības projektu pārraudzība.

Jau vēstīts, ka pērnvasar korupcijas apkarotāji veica kratīšanu "Rīgas centrāltirgū." Latvijas Televīzijas vēstīto, ka korupcijas apkarotājiem ir aizdomas par vairākkārt tirgotām jau iepriekš pārdotajām citu tirgotāju vietām, pats Abramovs vēlāk noliedza. Kratīšana veikta arī valdes priekšsēdētāja Abramova darba kabinetā.

Viņa jaunākā valsts amatpersonas deklarācija vēl nav publicēta, bet ziņas par 2014. gadu liecina, ka Abramovs skaidrā naudā glabā vairāk par 20 000 eiro, bankās noguldījis ap 6000 eiro, savukārt parādsaistības ir lielākas par 100 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti