Atsāks būvdarbus Barona ielā Rīgā; gājējiem un āra kafejnīcu īpašniekiem jārēķinās ar neērtībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Līdz ar pavasari pamazām atsākas ceļu un ielu būvdarbi. Tostarp Rīgā būvnieki ķērušies pie defektu labošanas Krišjāņa Barona ielas jaunajā segumā, kas vēl nepabeigtā stadijā jau izpelnījies daudzu lietotāju kritiku.

Ar pagaidu neērtībām būs jāsastopas arī gājējiem un āra kafejnīcu īpašniekiem, jo drīzumā sāksies arī Barona ielas remonta otrā kārta – ietvju seguma maiņa visā ielas garumā. Plānots, ka tā izmaksās apmēram deviņsimt tūkstošus eiro papildus 2,6 miljonus eiro vērtajai ielas seguma maiņai.

„Speciālisti ir izgājuši cauri visiem salabotajiem posmiem un atraduši vairāk nekā 150 defektu, kas uzņēmumam būs jāveic par savu naudu. (..) Aprīļa sākumā sāksies arī darbi, lai nomainītu ietvju segumu. Šobrīd gan vēl ir pāragri teikt, kurā vietā tieši tas sāksies, bet aicinām iedzīvotājus sekot līdzi informācijai Satiksmes departamenta mājaslapā www.rdsd.lv. Protams, ņemot vērā, ka tuvojas āra kafejnīcu sezona, kafejnīcu īpašniekiem ir jārēķinās, ka piecu dienu laikā pēc paziņojuma, ka mēs veiksim būvdarbus, viņiem savas [āra] kafejnīcas ir jānovāc. Arī šī visa informācija būs pieejama mājaslapā. (..) Šobrīd ir plānots, ka līdz 1.septembrim būvdarbiem uz Barona ielas ir jābūt pabeigtiem,” stāsta Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Kr. Barona iela ir izbūvēta 1858. gadā, tās segums pārsvarā ir bruģis – kultūrvēsturisks mantojams, kuru jāsaglabā. Ņemot vērā, ka līdz šim būtiski un nopietni seguma atjaunošanas vai uzlabošanas darbi netika veikti, ielas infrastruktūra ir nolietojusies un nepievilcīga.

Ielas atjaunošana tiks veikta trīs etapos. Pērn septembrī sāktajā būvsezonā tiks īstenots pirmais etaps - atjaunots segums visā ielas garumā no Aspazijas bulvāra līdz Brīvības ielai. Brauktuves segums tiks atjaunots, pilnībā to nobruģējo. Brauktuves abās pusēs ar speciālu bruģi tiks iezīmēta un izveidota rekomendējošā velojosla; autovadītāji pa šo joslu drīkstēs braukt, taču viņiem būs jārēķinās ar velobraucējiem.

Pēc seguma atjaunošanas tiks uzsākts nākamais etaps – ietvju atjaunošana. Savukārt pēdējā atjaunošanas etapā Kr. Barona iela tiks labiekārtota. Uz ietvēm un skvēros tiks uzstādīti puķupodi, soliņi atpūtai un labiekārtoti līdz šim pamestie vai neapkoptie laukumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti