Atliks flīģeļa iegādi Valsts prezidenta pilij

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Valsts prezidenta kanceleja pagaidām atteiksies no plāna nākamgad iegādāties jaunu flīģeli. Valdības atbalstītajā budžetā tam bija paredzēti 184 000 eiro, kas izsauca plašu rezonansi sabiedrībā.

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis stāstīja, ka flīģeļa pirkšana bija viņa iniciatīva. Vairāki mūziķi kancelejai esot norādījuši, ka aptuveni 100 gadus vecais brūnais flīģelis Svētku zālē ir sliktā kvalitātē. Tāpēc nolemts pasūtīt jaunu, kas zālē ļautu rīkot vairāk koncertu. Tomēr tagad kanceleja lēmusi iegādi atlikt un, visticamāk, lūgs Saeimai flīģeli no budžeta svītrot.

"Es domāju, ka mēs veidojām šos plānus sabiedrības interesēs.

Laikam tas fons arī noteikti nav pārāk labs, kas varētu stimulēt sabiedrības interesi par šādu pasākumu rīkošanu pilī. Acīmredzot šobrīd sabiedrībai tādi pasākumi pilī neinteresē.

Tas ir arī radījis šo reakciju, un, manuprāt, tā ir saprotama, bet es domāju, ka mūžīgi šī Covid-19 pandēmija nevilksies un sabiedrība sagaidīs kādreiz arī kaut ko citu," sacīja Teikmanis.

Rīgas pilī nesen jau iegādāts jauns flīģelis Baltajai zālei. Teikmanis norādīja, ka tas Svētku zālei nederot, jo esot baltā krāsā, turklāt instrumenta pārvietošana var tam kaitēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti