Dienas ziņas

Okupēto teritoriju līderi lūdz pievienoties Krievijai

Dienas ziņas

Vēsturnieks uzbūvē salmu māju

Atklāj izstādi par Valsts prezidenta institūcijas simtgadi

Atklāj izstādi par Valsts prezidenta institūcijas simtgadi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts prezidenta institūcija savu oficiālo simtgadi atzīmēs šogad 14. novembrī, kad 1922. gadā 1. Saeima par Valsts prezidentu ievēlēja Jāni Čaksti, tā liekot pamatu Valsts prezidenta institūcijai Latvijā. Un par godu vēsturiskajam notikuma pie Rīgas pils trešdien, 28.  septembrī, tika atklāta izstāde, kas veltīta  prezidentiem, kuri 100 gadu garumā ir ietekmējuši to, kāda būs mūsu valsts. 

Simt gadu 21 metra garumā. Tā ir izstāde, kas stāsta par mūsu valsts prezidentiem. Izstādē apvienotas trīs lietas – funkcija, personība, laiks.

"Funkcija, tas, ko nosaka Satversme. Otrkārt personība un, treškārt, izaicinājumi, kurus katram prezidentam ir nesis laiks, un izaicinājumu Latvijai nekad nav trūcis," vērtēja Valsts prezidenta padomniece Sarmīte Ēlerte.  

Izstāde pie Rīgas pils ir zināma atskaite, par to, ko Valsts prezidenti simts gados paveikuši. Tajā atainota institūcijas vēsture un attīstība, uzsverot Latvijas valstiskuma nepārtrauktību un demokrātisko tradīciju nozīmīgumu.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī vairāku agrāko prezidentu dzimtu pārstāvji. Vēsturnieks Gatis Krūmiņš uzsvēra, ka latviešiem prasības pret prezidentiem arvien bijušas augstas. "Būt Valsts prezidentam Latvijā ir ārkārtīgi sarežģīti, mēs no viņa pieprasām vairāk nekā no hokeja vai basketbola izlases."

Izstāde pie Valsts prezidenta pils būs aplūkojama līdz decembra sākumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti