Dienas ziņas

Jelgavas novadā ražos cūku pupu kraukšķus

Dienas ziņas

Lielākā daļa graudu der tikai lopbarībai

NMPD attīstībā iegulda ASV naudu

Atklāj ar ASV atbalstu tapušo «ātrās palīdzības» auto apkopes staciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kopš Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atteicās no ārpakalpojuma ātrās palīdzības automašīnu nodrošināšanā, tas pakāpeniski ievieš sistēmu, lai šos auto paši varētu apkopt. Trešdien, 14.septembrī, atklāta viena šāda apkopes stacijām, kas tapusi, patiecoties ASV finansējumam.

Jauno apkopes ēku Duntes ielā Rīgā svinīgi atklāja klātesot ASV vēstniecei Nensijai Baikofai Petitai, jo tieši pateicoties 200 000 eiro finansējumam no ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā Civilās sadarbības programmas tā varēja tapt.

Ēkas izmantošana gan būšot tikai NMPD ziņā, un tā vadītāja Sarmīte Villere atzina, ka tas ir solis ceļā uz pilnīgu patstāvību darbam vajadzīgo automašīnu nodrošināšanā.

"Šī ir no jauna uzbūvēta mašīnu apkopes stacija, kur tiks mazgātas mašīnas no iekšpuses un ārpuses, domāta Rīgas reģionam, kur mums ir 64 mašīnas. Viena tāda stacija jau atklāta Grebenščikova ielā un šī ir otra, moderna, labi iekārtota, mēs esam ļoti pateicīgi Amerikas pusei par šo dāvinājumu," teica Villere.

Līdz šim mašīnu mazgāšanu nodrošinājušas privātas kompānijas, kuru pakalpojumus dienests pircis. Veselības ministrijā neslēpj, ka pašu maks, lai no tā atteiktos, bijis par plānu.

"Bez viņiem tas noteikti būtu sarežģītāk. Tas ietu ilgākā laika posmā, protams, arī bez viņiem mēs skatītos, kā  šo pakalpojumu nodrošināt efektīvāk, jo līdzekļu ekonomija jau rodas," teica Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Egita Pole.

Savu naudu NMPD pirmām kārtām šobrīd ieguldot jaunu automašīnu iegādē. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti