Panorāma

Neskaidrības olimpiešu tērpu iepirkumā

Panorāma

Ķekavā skolēni mācījušies ekspluatācijā nenodotā ēkā

Atkārtoti noraida Strenci par Rīgas apgabaltiesas vadītāju

Atkārtoti noraida Strenci Rīgas apgabaltiesas vadītājas amatam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns atkārtoti atsakās virzīt Sandru Strenci Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas amatā. Arī otrajā konkursā Strence bijusi starp labākajām, ja ne pati labākā, taču Bordāns viņai neuzticas. Savu neuzticību tagad tieslietu ministrs skaidro ar slepeniem papīriem no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, kas met ēnu un Rīgas apgabaltiesu. Līdz šim Strence bija Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja amata pienākumu izpildītāja. "Bija" - tādēļ, ka ceturtdien ar tieslietu ministra rīkojumu no šiem pienākumiem atstādināta.

Pavasarī izsludinātajā konkursā uz Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja amatu atkārtoti pieteicās arī līdzšinējā vadītāja Sandra Strence. No diviem pretendentiem konkursa komisija Strenci atzina par labāko, taču tieslietu ministrs Jānis Bordāns viņai amatu nebija gatavs uzticēt. Notika atkārtots konkurss, Strence atkal pieteicās, atkal komisijas vērtējumā ir kļuvusi par vienu no labākajiem pretendentiem, taču – tikšana pie amata arī šobrīd izskatās maz ticama. Strence apstiprina Latvijas Televīzijas rīcība nonākušo informāciju, ka ministrs atlicis viņas kandidatūras virzīšanu apstiprināšanai. Strence ar Bordānu tikusies trešdien, taču LTV viņu sastop mirkli pēc tam, kad Strence saņēmusi no policijas ordeni par sadarbību.

„Viņš mani apsveica ar uzvaru konkursā un teica, ka līdz ar to viņam ir jāvirza mani tālāk, bet norādīja uz klasificētu informāciju, kas ir saņemta un teica par to, ka tā ir jāpārbauda. Runa ir par iespējamām no likumības viedokļa apšaubāmām vairāku apgabaltiesas tiesnešu rīcībām, darbībām, uzreiz piezīmēdams, ka nav runa par manu personu," par ministra teikto saka Strence.

Jānis Bordāns Latvijas Televīzijai uzsvēra – Strence ir viena no diviem konkursa komisijas izvirzītajiem kandidātiem. Viņš arī apstiprināja – no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja saņemti ierobežotas pieejamības dokumenti, kas met tumšu ēnu uz Rīgas apgabaltiesas darbību.

„No šī paziņojuma izriet tas, ka Rīgas apgabaltiesā ir notikušas diezgan ilgstošā periodā darbības, kas liecina, ka atsevišķi taisītie spriedumi ir bijuši atsevišķu personu grupu interesēs, nevis visas sabiedrības interesēs un tas ir noticis laikā, kad par šīs tiesas priekšsēdētāju ir bijusi Sandra Strence," skaidro Bordāns.

Lai arī dokumentu saturs nav saistīts ar pašas Strences darbību, Bordāns uzskata, ka tur minētie fakti ir tik nopietni, ka ne vien uz apstākļu noskaidrošanas laiku apturēta Strences kandidatūras tālāka virzīšana Tieslietu padomē, bet ministrs Strenci atcēlis arī no  priekšsēdētāja pienākumu izpildītājas amata. Viņas vietā iecelta tiesnese Daiga Vilsone.

Bordāns apliecina, ka būtībā Strences izredzes kļūt vēlreiz par vadītāju līdz ar to samazinās.

Vaicāta, vai viņai kā iestādes līdzšinējai vadītājai nav versiju, kādi pārmetumi izteikti slepenajos dokumentos, Strence atbild – ne mazākās nojausmas.

„Es vienmēr esmu teikusi, ka nekad nevar izslēgt atsevišķu personu ekscesus, bet, lai runātu par sistēmiskiem pārkāpumiem vai lai runātu par Rīgas apgabaltiesas kopumā... es tomēr kategoriskā formā noraidu šādus pārmetumus," saka Strence.

Konkursa komisija tātad izvirzījusi divus iespējamos kandidātus Rīgas apgabaltiesas vadītāja amatam. Otra kandidāta vārdu Bordāns neatklāj, taču sola to darīt pēc 10. decembra. Pēc neoficiālas informācijas, otra kandidāte ir Daiga Vilsone, kas patlaban iecelta par  Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas vietas izpildītāju

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti