Atkāpjas no nodoma aizliegt smēķēt privātajā auto

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisija otrdien, 29.martā, Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā atcēla normu, ka smēķēt būtu aizliegts transportlīdzekļu salonos un kabīnēs.

Tā vietā apakškomisija vienojās, ka smēķēt ir aizliegts sabiedrisko transportlīdzekļu, taksometru un tādu kuģu, kuri kā pakalpojumu īsteno pasažieru pārvadājumus, salonos, kabīnēs un kajītēs. Savukārt tālsatiksmes vilcienos un kuģos varētu būt atsevišķi vagoni vai kajītes, kas paredzētas smēķētājiem.

Tāpat saskaņā ar apakškomisijas atbalstīto priekšlikumu smēķēt būs aizliegts valsts vai pašvaldību institūciju īpašumā vai turējumā esošos transportlīdzekļos.

Deputāti arī vienojās, ka pagaidām vēl nevērtēs Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu aizliegt smēķēt, vadot kustībā esošu transportlīdzekli. Deputāti ir iecerējuši vispirms konsultēties ar ārstiem un Ceļu satiksmes drošības direkciju, lai noskaidrotu, vai smēķēšana pie stūres tiešām ietekmē braucēja spējas vadīt automašīnu un rada risku drošībai uz ceļa.

Tāpat deputāti atbalstīja deputāta Ingmāra Līdakas (Zaļo un zemnieku savienība) priekšlikumu likumā papildināt normu, kas aizliedz smēķēt publiskās ēkās, būvēs un publiskās telpās. Deputāti lēma, ka smēķēt tomēr drīkstēs tam speciāli ierādītā vietā.

13 komentāri
Edis.
Laikam valdība izdomājusi jaunu amatu un tādejādi risina algas jautājumu jaunajam amatam. Tad jau jāliek sods arī tam kas palaiž natīšām gāzīti....arī piesārņojums gaisā un kādam plaušās.
Es
Tur jau tā lieta kad izkontrolēt to nebūtu iespējams kā arī visi kas smēķēja savos privātavos auto turpinātu to darīt neskatoties uz aizliegumu,jo privātā telpa ir katra paša darīšana.
.
Uzskatu ka pieņemot jau likumu par aizliegšanu smēķēt automašīnā viņi neko nepanāktu, ne jau valsts man deva naudu auto iegādei, lai tagad te savus noteikumus diktētu ko es varēšu un nevarēšu darīt auto. Tikpat labi pēc gada izdomas likumu nevares automašīnā pārvadāt bērnus vai vecus cilvēkus, diemžēl nepārāk gudri cilvēki.
Runcis
Es arī neatbalstu smēķēšanu, bet mūsu valdības darbības ap šo jautājumu izskatās vienkārši idiotiskas!
aija
algas sen ir izskatitas un skatis vel par labu sev bet parejo ir jau grutak izdarit jo tauta ta jau ir nodoklu vara vel jaizdoma ka atnemt pedejo
Linda
Varēja pārsktīt labāk iedzīvotāju algas,nekā kaut kadas stulbības. Jo tālāk,jo trakāk! Nav vairs ar ko izcelties!
Laimons
vai veselības ministrijai nav ar ko citu nodarboties?cita lieta ja tu brauc pie stūres un smēķē,bet ar to vajadzētu rūpēties ne veselības ministrijai,bet ceļa satiksmes policijai.
Fui!
Cienījamie varas murmuļi! Beidziet reiz ākstīties!
Fui!
Murmuļiem nekas labāks neienāk prātā kā noņemties ar niekiem, kaut gan Latvija visos svarīgos līmeņos un veidos velkas visiem no pakaļas.
Aivars
Bļin, diezin cik laika in valsts naudas tika iztērēts lai pieņemtu un pēc tam atceltu likumu, kuru neviens nevar kontrolēt? Vai tiešām nav nekā cita, būtiskāka ar ko nodarboties? Vnk vārdu trūkst par manas valsts ,, banānu'' Saemu...
Dzika
Nu redz, ko nozime, ka tauta saka vakt parakstus par smekesanas aizliegumu deputatiem Saeimas telpas!
Deputāti
nespēj vai nejēdz panākt jau iepriekšējo smēķēšanas ierobežojumu ievērošanu.
tanta
daudzdzīvokļu mājās kāpņutelpu pīpmaņi būtu jāsoda reiz,citādi pīpē ka nevar izturēt. Ko autoīpašnieks savā auto salonā dara mani nu ne interesē ne ar''i uztrauc
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti