Atkāpjas no nodoma aizliegt smēķēt privātajā auto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 1 mēneša.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisija otrdien, 29.martā, Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā atcēla normu, ka smēķēt būtu aizliegts transportlīdzekļu salonos un kabīnēs.

Tā vietā apakškomisija vienojās, ka smēķēt ir aizliegts sabiedrisko transportlīdzekļu, taksometru un tādu kuģu, kuri kā pakalpojumu īsteno pasažieru pārvadājumus, salonos, kabīnēs un kajītēs. Savukārt tālsatiksmes vilcienos un kuģos varētu būt atsevišķi vagoni vai kajītes, kas paredzētas smēķētājiem.

Tāpat saskaņā ar apakškomisijas atbalstīto priekšlikumu smēķēt būs aizliegts valsts vai pašvaldību institūciju īpašumā vai turējumā esošos transportlīdzekļos.

Deputāti arī vienojās, ka pagaidām vēl nevērtēs Saeimas Juridiskā biroja priekšlikumu aizliegt smēķēt, vadot kustībā esošu transportlīdzekli. Deputāti ir iecerējuši vispirms konsultēties ar ārstiem un Ceļu satiksmes drošības direkciju, lai noskaidrotu, vai smēķēšana pie stūres tiešām ietekmē braucēja spējas vadīt automašīnu un rada risku drošībai uz ceļa.

Tāpat deputāti atbalstīja deputāta Ingmāra Līdakas (Zaļo un zemnieku savienība) priekšlikumu likumā papildināt normu, kas aizliedz smēķēt publiskās ēkās, būvēs un publiskās telpās. Deputāti lēma, ka smēķēt tomēr drīkstēs tam speciāli ierādītā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti