Atjaunots 1941. gada deportāciju piemiņas vagons 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dzelzceļa vagons ir iespaidīgākais un uzskatāmākais simbols komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietā Torņakalnā. Sēru dienas 81. gadskārtā deportāciju piemiņai novietotais vagons apskatāms atjaunotā veidolā.

Deviņdesmitajos gados restaurētais vagons jau ilgāku laiku bijis sliktā tehniskā stāvoklī. Tam tagad nomainītas bojātās koka detaļas sienās, bojātās spāres un jumta dēļu klājums, kā arī veikta vagona jumta skārda seguma uzklāšana.

"Vagoniņš bija samērā sliktā stāvoklī, un pārsvarā bija koka daļas pārliktas. Kokus nokrāsoja, piedzina krāsu tuvāk pie oriģinālās. Un vēl svarīgi, ka durvis tagad kustas. Vēl pirms pāris nedēļām bija ļoti grūti durvis iekustināt. Vagoniņš te stāv kā atgādinājums tam, kas notika šajā vietā 1941. gada 14. jūnijā. Tur represētos savāca un ielika vagonos. Tā kā šis nav oriģinālais vagoniņš, bet no tā stila, kas bija tajā laikā," stāstīja Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Gunārs Nāgels.

Vagonu ikviens interesants var apskatīt Torņakalna stacijā, kur tas atradīsies arī turpmāk, simbolizējot ciešanas, ko pirms 81 gada pārdzīvoja vairāk nekā 15 000 Latvijas iedzīvotāju.

KONTEKSTS:

Astoņdesmit viens gads šodien aprit vienai no drūmākajām dienām Latvijas vēsturē, kad uz Sibīriju un citiem attāliem Krievijas ziemeļu apgabaliem tika izsūtīti vairāk nekā 15 000 cilvēku. Pirmās Padomju Savienības okupācijas režīma civiliedzīvotāju masu deportācijas 1941. gada 14. jūnijā smagi skāra Latvijas sabiedrības inteliģenci, politisko un ekonomisko eliti. Šodien visā Latvijā notiek deportāciju piemiņas pasākumi.

14. jūnija deportācijas

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti