Globālais latvietis. 21. gadsimts

Eksāmens latviešu valodā kā eksāmens otrā svešvalodā, beidzot skolu ārvalstīs

Globālais latvietis. 21. gadsimts

Ārvalstīs strādājošo mediķu sadarbības iespējas ar Latviju un vēlme tīkloties

Jaunieši vēlas atjaunot Eiropas Latviešu jaunatnes apvienību

Atjaunos Eiropas latviešu jauniešu organizāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Citviet Eiropā dzīvojošie jaunieši no Latvijas nākuši kopā, lai dibinātu Eiropas latviešu jauniešu apvienību. Tāda jau reiz ir pastāvējusi un "de facto" beigusi savu darbību pagājušā gadsimta deviņdesmitajos līdz ar Atmodu. Bet šobrīd, laikā, kad robežas ir novilktas vien uz papīra, citviet Eiropā dzīvojošie daži desmiti Latvijas jauniešu izteikuši vēlmi pēc savas organizācijas.

Ne vien vēlme, bet reāla rīcība – tā var teikt par aktīvo jauniešu iniciatīvu. Novembra izskaņā Vācijā, Freiburgā, latviešu centrā Bērzaine trīs dienu seminārnometnes "Jauno līderu skola 2019 – ceļā uz Eiropas Latviešu jaunatnes apvienību" laikā, kur bija pulcējušies latviešu jaunieši no dažādām Eiropas valstīm, parakstīts dokuments par apņemšanos atjaunot Eiropas latviešu jauniešu organizāciju.

Semināru projekta vadītāja Rasa Jansone stāstīja, ka ideja radusies jau pagājušajā gadā, jo pērn notika trīs šādas seminārnometnes, kuru laikā izkristalizējās, ka, robežām izzūdot, jauni cilvēki arvien biežāk nedzīvo Latvijā, bet ir izteikuši vēlmi sazināties un satikties. Tāpēc šogad seminārnometne jau rīkota ar mērķi veidot platformu, kas palīdzētu sazināties ārpus Latvijas un Latvijā dzīvojašajiem jauniešiem.

Nonākuši pie vienkārša secinājuma, ka, lai pat iesniegtu kādu projektu tālākai rosībai, ir nepieciešama organizācija.

"Sazinājāmies ar Eiropas latviešu apvienības priekšsēdētāju Elīnu Pinto, kura bija sajūsmā par mūsu ideju un solīja jebkādu atbalstu, kas mums būtu nepieciešams, lai izdotos izveidot jauniešu platformu," sacīja Jansone.

Tā tapis dokuments, ko parakstījuši aptuveni 40 ārpus Latvijas dzīvojošo jauniešu. Dokuments paredz organizācijas mērķus:

  • apvienot un saliedēt diasporas, un citviet Eiropā dzīvojošos jauniešus,
  • veicināt jauniešu savstarpēju sadarbību, kultūras un politisko iesaisti,
  • motivēt jauniešu iesaisti lokālajās organizācijās,
  • uzturēt, popularizēt Latvijas kultūru un tradīcijas.

Tāpat jaunieši gatavojas rīkot pasākumus dažādām interešu grupām. Arī nāksies domāt par finansējuma piesaisti, kopīgas platformas izveidi un uzturēšanu.

Organizācija top uz absolūti brīvprātības principa, turklāt

citviet pasaulē, kā Austrālijā tā Amerikā jauniešu organizācijas veiksmīgi darbojas, bet Eiropā tāda kopš deviņdesmito gadu vidus nav.

"Kā šī organizācijas sauksies, vēl nav zināms, bet tas ir aktuāls jautājums un to mēs apspriedīsim nākamajā tikšanās reizē, kas notiks Rīgā, 22. decembrī," teica Jansone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti