Atceļ spriedumu par Vaškeviča spridzināšanu un uzņēmēju slepkavībām; lieta atkal tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments otrdien pilnībā atcēlis spriedumu, ar kuru Mārtiņš Putniņš un Lietuvas pilsoņi Edgars Krogerta un Sergejs Markevičius tika notiesāti par Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājumu, trīs uzņēmēju slepkavībām, informēja Purviņa advokāts Artūrs Zvejsalnieks. 

Apelācijas instances notiesājošais spriedums atcelts pilnībā, un lieta nosūtīta atkārtotai izskatīšanai apelācijas instances tiesā.

Augstākā tiesas Krimināllietu departaments savā lēmumā norādīja, ka tiesa nav pienācīgi pārbaudījusi lietā esošos pierādījumus un izmantojusi nepieļaujamus pierādījumus. Lēmumā norādīts, ka pārkāptas apsūdzēto tiesības uz lietas izskatīšanu taisnīgā un objektīvā tiesā.

Zvejsalnieks paziņojumā medijiem pauda, ka aizstāvji tiesā vairākkārt norādīja uz acīmredzamām pretrunām pierādījumos un lietas tendenciozo izmeklēšanu.  

Kasācijas sūdzības bija iesnieguši visi apsūdzētie un viņu aizstāvji. Augstākās tiesas Krimināllietu departaments atzina par pamatotām lielāko daļu no aizstāvju norādēm par lietā pieļautajiem pārkāpumiem.

Aģentūra LETA vēstīja, ka pērn maijā tiesa piesprieda mūža ieslodzījumu visiem trim apsūdzētajiem par uzņēmēju Genādija Peredeļska, Gata Aišpura un Aigara Lūša slepkavībām, kā arī toreizēja Muitas kriminālpārvaldes šefa Vladimira Vaškeviča slepkavības mēģinājumu.  

Putniņš apsūdzēts par uzņēmēju slepkavību organizēšanu, bet Markevičus un Krogerts - par šo slepkavību izpildīšanu. Visi trīs apsūdzētie tiesā savu vainu noliedza.

Peredeļskis nošauts 2007.gada februārī Rīgā, Slokas ielas mājas pagalmā, uzņēmējs Aišpurs nošauts 2007.gada septembrī Jēkabpilī, Rīgas ielā, bet Lūsis - 2008.gada janvārī Garkalnes novada Priedkalnē. Viens no uzņēmējiem nodarbojās ar kravu pārvadājuma biznesu, divi pārējie - ar gaļas pārstrādes biznesu.

Savukārt 2007.gada maijā automašīna "Subaru Impreza", ar kuru pārvietojās Vaškevičs, tika uzspridzināta. Vaškevičs šajā incidentā guva smagus miesas bojājumus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti