Dienas ziņas

Īsteno sapni par kūkotavu

Dienas ziņas

Starptautiskā meklēšanā 100-150 latviešu

ASV informācijas centrs Daugavpilī paplašinās

ASV informācijas centrs Daugavpilī paplašinās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

ASV informācijas centrs Daugavpilī darbojas jau 15 gadus un sadarbībā ar ASV vēstniecību piedāvā plašu angļu valodas apguves pasākumu klāstu dažāda vecuma apmeklētājiem. Pieaugot angļu valodas studēt gribētājiem, centrs pārcelts uz daudz plašākām telpām.

Angļu valodas nodarbībās, kas norisinās Daugavpils Centrālās bibliotēkas ASV informācijas centrā, seniori tiekas divas reizes nedēļā. Lai arī ASV Informācijas centrs pilsētā darbojas jau 15 gadus un piedāvā plašu pasākumu klāstu angļu valodas apguves jomā dažāda vecuma apmeklētājiem, pēdējos gados iespēju mācīties angļu valodu vai atsvaidzināt jau esošas zināšanas visaktīvāk izmanto tieši seniori, jo arvien biežāk valoda viņiem kļūst nepieciešama ikdienas saziņā.

"Man viena meita dzīvo Briselē un angļu valodas zināšanas būtībā ir nepieciešamas kaut vai lidostā," stāsta angļu valodas nodarbību apmeklētāja Silvija Veličko. "Mēs to saucam par tādu kā “Angļu valodas mīlētāju klubiņu”. Cik mēs tur iegūstam, bet mums ir interesanti."

"Tagad arī ļoti daudz mūsu radu atrodas ārzemēs. Par laimi, mani bērni ir te, kopā ar mani, bet daudz radinieku, brālēnu, māsīcu ir ārzemēs un nākas sarunāties, protams, angliski," atzīst angļu valodas nodarbību apmeklētāja Vilhelmīne.

Programma ir licencēta un, pabeidzot kursus, tiek izsniegts arī sertifikāts, norāda centra koordinatore, un tie ir vieni no iemesliem, kāpēc kursi ir tik populāri. Tāpat šeit ir iespēja dzirdēt angļu valodu oriģinālskanējumā.

"Šobrīd mums ir meitene Keilija. Viņa nāk, palīdz novadīt angļu valodas nodarbības. Mums ir arī sarunvalodas diskusiju klubs, kurā viņa piedalās. Apmeklētājiem patīk dzirdēt to dzimto valodu, kā runā cilvēks, kurš ir nācis no Amerikas," stāsta Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra koordinatore Diāna Celitāne.

Informācijas centrs ir vieta arī daudziem skolēnu pasākumiem un nodarbībām Amerikas studentiem, kas Daugavpilī studē krievu valodu, kā arī ģimenēm. Nupat centrs ir pārvācies plašākajās telpās, kas ļaus turpmāk pilnveidot iesākto darbu, kā arī pavērs iespēju novadīt pasākumus lielākam skaitam apmeklētāju un izveidot plašāku grāmatu krājumu.

Nākotnē ASV Informācijas centrā iecerēts vairāk pasākumu organizēt bērniem un pusaudžiem, aicinot viņus apgūt angļu valodu, ne vien piedaloties konkursos, bet arī neformāli pavadot savu brīvo laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti