Panorāma

Pasaule, kādu pazinām, ir zudusi līdz ar kara sākumu

Panorāma

Panorāma

ASV ģenerālis: Esam plecu pie pleca ar latviešiem

ASV ģenerālis vizītē Latvijā: Esam plecu pie pleca ar latviešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Vizītē Latvijā sestdien, 5. martā, ieradies augstākais ASV bruņoto spēku ģenerālis – Apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs Marks Millijs. Viņš šodien tikās ar mūsu bruņoto spēku augstāko vadību un apmeklēja arī savus tautiešus – Ādažu bāzē dislocētos karavīrus.

Pārrunājuši notikumus Ukrainā un sadarbības stiprināšanu ar Latvijas aizsardzības ministru, ASV virsnieki devās uz Ādažu militāro bāzi, kur vispirms nolika svecītes kritušo karavīru piemiņas vietā un tad devās aprunāties ar tautiešiem – Ādažu bāzē dislocētajiem ASV karavīriem.

"Jūs esat šeit, lai apliecinātu mūsu latviešu brāļiem un māsām, ka mēs stāvam un stāvēsim ar viņiem plecu pie pleca. Jūs esat šeit arī, lai sūtītu ziņu citām valstīm, jo īpaši – Krievijai, ka nevajag neaicināti šķērsot NATO valstu robežas," teica Millijs.

Amerikāņi nemīl garas, stīvas ceremonijas. Jau pēc dažām minūtēm visaugstākais armijas ģenerālis ar ierindas karavīriem runā un joko kā ar līdzīgiem. "Te mums ir ASV vēstnieks, ASV komandieri, Latvijas komandieri!  Jums, puiši, tagad iespēja pateikt visu, kas uz sirds. Tikai algas pielikumu neprasiet," teica Millijs.

Un tikpat brīvi ģenerālis Millijs izrunājās arī ar latviešu karavīriem.

"Mēs esam šeit, lai apliecinātu Latvijas tautai, Latvijas armijai, ka ASV ir šeit priekš jums. Mēs esam viens par visiem un visi par vienu!

Tā tas ir NATO, un tā vienmēr bijis un būs! Turklāt mums ir lieliska iespēja kopīgi mācīties un uzlabot savas prasmes," teica ASV ģenerālis.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš norādīja, ka šī ASV augsto militārpersonu vizīte ir ļoti būtiska. "Gan skatoties, kas notiek pie Ukrainas robežām, gan skatoties, kā mēs vēlamies uzbūvēt pēc iespējas stiprāku aizsardzības un drošības sistēmu šeit, Baltijas valstīs, apmainīties ar redzējumiem un viedokļiem, kā mēs attīstīsim gan Latvijas aizsardzību, gan arī visu Baltiju."

Kā ziņots, jau nākamajā dienā pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainai uz Latviju tika nosūtīti vairāk nekā 300 ASV gaisa desanta brigādes karavīru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti