Ārstu trūkuma dēļ Daugavpils slimnīcā uz laiku aptur plānveida operācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No 5. augusta līdz 1. septembrim Daugavpils reģionālajā slimnīcā apturēta plānveida operāciju, kuras ir iespējams atlikt, veikšana, sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs. Viņš uzvēra, ka akūtos gadījumos pacientiem palīdzība tiks nodrošināta.

 

Semjonovs norādīja, ka

izveidojusies kritiska situācija ar anesteziologu un reanimatologu noslodzi.

Tas esot saistīts ar atvaļinājumu laiku, kā arī to, ka veselības stāvokļa dēļ neplānoti no darba grafika “izkrita” divi speciālisti. Pašlaik Daugavpils slimnīcā strādā trīs anesteziologi. Rezultātā vienam anesteziologam dienas laikā tagad bija jāiesaistās 9 - 10 operāciju veikšanā, reizēm pat savienojot operācijas, pēc tam vēl nodrošinot dežūras - vidēji 10 - 13 dežūras mēnesī uz vienu speciālistu.

Ārstu trūkuma dēļ Daugavpils slimnīcā uz laiku aptur plānveida operācijas
00:00 / 03:13
Lejuplādēt

Turklāt uz Daugavpili tiek novirzīta papildus pacientu plūsma no citām reģiona medicīnas iestādēm, Latvijas Radio skaidroja Semjonovs:

“Ja mēs ņemam vasaras periodu, tad Rēzeknes kolēģi uz pusotru mēnesi slēdza uroloģijas profilu, Preiļi slēdza ginekoloģijas un dzemdību nodaļu, Krāslava slēgusi daudzus ķirurģiskus profilus,

un principā tā visa pacientu plūsma tika novirzīta uz Daugavpils reģionālo slimnīcu.” 

Līdz ar to, ārstiem strādājot uz izdegšanas robežas, esot bijusi apdraudēta neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas kvalitāte.

“Iepriekš ceturtdien, visiem speciālistiem atrodoties operāciju zālē, man bija jāizvēlas starp sarežģīto ķeizargriezienu, mākslīgas plaušu ventilācijas nodrošināšanu akūtajam pacientam un cita pacienta intubāciju,” norādīja Semjonovs. Neviens no pacientiem šajā situācijā nav cietis.

Tāpēc no 5. augusta visas plānveida operācijas, kuras, ņemot vērā pacientu individuālās medicīniskās indikācijas, ir iespējams atlikt, ir atliktas, kamēr nebūs atrisināta problēma ar cilvēkresursu nodrošināšanu.

Pašlaik tiks veiktas tikai prioritārās operācijas - neatliekamajos un akūtajos gadījumos, kā arī primāri diagnosticēto onkoloģisko slimību gadījumos un endoprotezēšanas operācijas.

Slimnīcas vadība cer atrisināt problēmu ar cilvēkresursu nodrošināšanu līdz augusta beigām. Kā norādīja slimnīcas lielākais kapitāldaļu turētājs – Daugavpils pašvaldība, pašlaik notiek pārrunas ar jaunajiem speciālistiem, kurus varētu piesaistīt darbam.

“Jau šonedēļ notiks tikšanās ar diviem jauniem anesteziologiem, kas varētu uzsākt darbu reģionālajā slimnīcā. Pašvaldība gatava nodrošināt visu nepieciešamo, lai ārsti varētu strādāt Daugavpilī, arī dzīvesvietu,” stāstīja Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš. ("Saskaņa").

Kā norādīja Nacionālā veselības dienesta pārstāve Līga Gaigala, šāda situācija nav pirmo reizi. Ir atsevišķi gadījumi, kad slimnīcas nevar nodrošināt noteiktus pakalpojumus. 

“Visbiežāk tas ir saistīts vai nu ar remontdarbiem slimnīcās, vai otrs biežākais iemesls, kad ir problēmas ar personālresursu. Šobrīd, piemēram, Jēkabpils slimnīcā ir slēgtas terapijas gultas uz augusta mēnesi, Dobeles slimnīca nepieņem traumatoloģijas pacientus un Preiļu slimnīcā netiek pieņemtas dzemdības,” norādīja Gaigala.

Savukārt daļa Daugavpils slimnīcas pacientu tiks novirzīti uz Stradiņa vai Gaiļezera slimnīcām. Ar katru pacientu mediķi sazināsies individuāli, tāpat arī katra pacienta konkrētā veselības situācija tiks vērtēta individuāli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti