Rīta intervija

Parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts par VARAM un pašvaldību cīņu

Rīta intervija

«Lattelecom» Juridiskās daļas direktors Toms Meisītis par drošības telpu

Intervija ar LBAS vadītāja vietnieci Irēnu Liepiņu

Arodbiedrību savienība: Darba likums ir jāizmaina šai Saeimai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Darba likuma grozījumi, par ko pagājušajā nedēļā vienojās darba devēji un darba ņēmēji, ir jāapstiprina vēl šī sasaukuma Saeimai, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” pirmdienas, 16. aprīļa, rītā sacīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadītāja vietniece Irēna Liepiņa.

Viņa norādīja, ka politiķiem būtu jāievēro Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes lēmums, kas paredz jaunās izmaiņas darba likumā. Proti, jāapstiprina šī vienošanās. Pēc viņas teiktā, tagad strādāt pēc principa divi soļi uz priekšu un viens atpakaļ nebūtu tas labākais ceļš.

Liepiņa neslēpa, ka nozaru vidū pirmā vienošanās starp darba devējiem un darba ņēmējiem varētu būt būvniecībā. Savukārt nākamā ir iespējama jau vairākās nozarēs: transporta, sakaru, telekomunikāciju, kokapstrādes vai ķīmijas nozarē. Viss ir atkarīgs no tā, vai pašas nozares ir gatavas strādāt atbilstoši Rietumu pieejai.

KONTEKSTS:

Turpmāk darbiniekiem par pirmajām divām virsstundām būs jāpiemaksā ne mazāk kā 50% apmērā, savukārt par katru nākamo virsstundu – ne mazāk kā 100%, paredz noslēgtā ģenerālvienošanās starp valdību un sociālajiem partneriem. Iesaistītās puses atvērto Darba likumu un sāktās izmaiņas sauc par vēsturiskām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti