Panorāma

Partiju reitingu augšgalā vietu saglabā "Jaunā Vienotība"

Panorāma

Panorāma

Iekšlietu nozarē daudz steidzami darāmu darbu

Arodbiedrībā uzskata: Jaunajam iekšlietu ministram svarīgākais – spēja sadarboties ar nozari un valdībā pamatot risinājumu vajadzību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Daudz aizsāktu, bet nepabeigtu reformu un daudz steidzami risināmu problēmu. Tā var raksturot iekšlietu nozari, kas tagad palikusi bez ministra. Tādēļ Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrībā uzskata, ka jaunajam ministram svarīgākais būs prasme sadarboties ar savā jomā strādājošajiem un spēja valdībā pamatot, kāpēc konkrētie risinājumi vajadzīgi.

Tādos notikumos, kā ministres demisiju izraisījušais 10. maijs, kad policija pieļāva Krievijas slavināšanas gadījumus, svarīgs ir  kopīgs un skaidrs plāns. Tā vērtēja Iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītājs Armands Augustāns. Viņaprāt, valsts iekšējās drošības jautājumi jārisina ciešā sadarbībā ar citām nozarēm un savlaicīgi. Piemēram, domājot par to, kā tiks nojaukts piemineklis Uzvaras parkā.

“Iekšlietu ministram jau šodien vajadzētu vismaz būt skaidrībai, nu, kaut kādā tuvākā laikā būt skaidrībai, kā tas tiks realizēts, teiksim, tīri no drošības viedokļa – kā mēs viņu nojaucam, teiksim, vai tur būs policija nepieciešama, cik daudz resursu vajadzēs, cik daudz spēka. Un plus tad jautājums ir, par kādiem pasākumiem, ko tad mēs tai sabiedrībai, kas uzskata, ka  nojaukt pieminekli ir slikti, piedāvāsim? Tā  būs integrācija vai tie būs kaut kādi pasākumi, kur mēs skaidrosim šī lēmuma pieņemšanas objektīvos pamatojumus – nu, tas būtu jādara,” norādīja Augustāns.

Steidzami risināma ir arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) ilgstošā nespēja tikt galā ar garajām rindām. Risinājumu pieprasījis arī tiesībsargs Juris Jansons, uzskatot, ka personu apliecinošu dokumentu izsniegšanai ir jānotiek saprātīgos termiņos.

Iekšlietu ministrija ir atbildīga arī par dokumentu sagatavošanu Ukrainas kara bēgļu atbalstam, jo drīz beigsies sākotnēji noteiktais 90 dienu periods un svarīgi, lai Latvijas valsts palīdzības process nepārtrūkst. Lai gan plānots, ka primāro palīdzību bēgļiem no Ukrainas piedāvās arī pēc valsts atbalsta perioda beigām.

Robežsargi savukārt gaida, kad gar robežu tiks uzbūvēts pastāvīgais žogs. Patlaban gan vēl tikai tiek pagarināts pagaidu variants un to nelegālie migranti jau vairākkārt izmēģinājuši pārvarēt.

Reformas sabremzējušās arī policijas pārstrukturizēšanas, Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta nodrošinājuma un darbinieku atalgojuma jautājumos.

Augustāns norādīja: “Kaut ko mēs risinām, bet līdz galam nav tādas pilnas pārliecības un sabiedrībai nerodas pārliecība, ka mēs to uzlabojam, tiešām izdarām līdz galam šo darbu.”

Prasme sadarboties ar savā jomā strādājošajiem un spēja valdībā pamatot, kāpēc risinājumi vajadzīgi, – tas jaunajam ministram būs vissvarīgākais, uzskata arodbiedrībā.

KONTEKSTS:

Pagājušajā nedēļā, reaģējot uz cilvēku pulcēšanos pie padomju pieminekļa Pārdaugavā 9. un 10. maijā, Nacionālā apvienība pieprasīja iekšlietu ministres Marijas Golubevas (“Attīstībai/Par!”) demisiju, pretējā gadījumā draudot neturpināt darbu valdībā. Premjers atsaucās Nacionālās apvienības pieprasījumam, mudinot ministri atstāt amatu, un vienlaikus uzstāja uz viena Nacionālās apvienības ministra nomaiņu, norādot, ka pieprasījums bija ultimāta formā ar šantāžas piegaršu.

Golubeva par atkāpšanos no iekšlietu ministres amata paziņoja pirmdien, 16. maijā, bet ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga demisija, iespējams, gaidāma trešdien, 18. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti