Arī šogad noteiktām iedzīvotāju grupām vakcinācija pret papilomas vīrusu un garo klepu būs bez maksas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Arī 2023. gadā tiks nodrošināta valsts apmaksāta zēnu vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV), kā arī pusaudžu un grūtnieču vakcinēšana pret garo klepu. To paredz valdībā otrdien, 31. janvārī, atbalstītie grozījumi vakcinācijas noteikumos, informēja Veselības ministrijā (VM).

Valsts budžeta finansējums rasts, lai nepārtrauktu vakcinācijas kalendārā ietvertos pasākumus, kas uzsākti 2022. gadā. Tādējādi vakcinācijas noteikumi paredz par valsts budžeta līdzekļiem arī 2023. gadā nodrošināt: 

  • vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusa infekciju 12 līdz 14 gadus (ieskaitot) veciem zēniem;
  • vakcināciju pret garo klepu 14 gadus veciem bērniem un grūtniecēm.

Speciālisti uzsvēruši: lai vakcinācija nākotnē pasargātu zēnus no CPV izraisītajiem vēžu veidiem vīriešiem, vakcinācija pret CPV ir obligāti turpināma.

Tāpat turpināma grūtnieču vakcinācija pret garo klepu, lai zīdaiņus līdz vakcinācijas vecuma sasniegšanai pasargātu no garā klepus, kā arī turpināma pusaudžu vakcinācija pret garo klepu, lai samazinātu kopējo saslimstību ar garo klepu. 

Dati liecina, ka zēnu CPV vakcinācijas aptvere 2022. gadā 1. potei bija 51,8%, bet kursu pabeidza 8,6%. Savukārt 2022. gadā pret garo klepu vakcinētas 2444 grūtnieces un 14 193 pusaudži (72,5%).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti