4. studija

Ja latvietis latvietim zvana uz Īriju, kāds tam sakars ar Fidži?

4. studija

Sirmgalve, pārdevusi dzīvokli kaimiņam, jau gadu spiesta dzīvot bez tualetes

Kas notiek ar VEF jeb Gaisa tilta balstiem?

Arī Rīgas Gaisa tilta balstus pēc inženieru ieteikuma sāk stiprināt; par remontu domās 2022.gadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Arī Rīgā VEF tilta jeb Gaisa tilta nesošās konstrukcijas izrādījās ne ideālā stāvoklī, un pēc inženieru ieteikumiem tilta balsti tiek stiprināti, bet projektēšanu tilta remontam plānots sākt vien 2022. gadā, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante raidījumu informēja, ka ik pēc pieciem gadiem transporta būves ir jāpārbauda un to dara sertificēti eksperti.

“Katru tiltu ik pēc pieciem gadiem skenē, veic aprēķinus, pārbaudes - kāds ir tilta stāvoklis, un tad dod slēdzienu - kas ir nepieciešams, lai padarītu inženierbūvi ilgtspējīgāku,” klāstīja Dimante.

Viena no lietām, ko speciālisti rekomendēja Gaisa tilta gadījumā – “veikt balstu pastiprināšanu, ko mēs šobrīd arī ikdienas uzturēšanas ietvaros darām, un šīs nedēļas laikā arī visiem darbiem ir jābūt pabeigtiem”, sacīja Dimante.

Savukārt 2022. gadā Gaisa tiltu  pārbaudīs vēlreiz, un departaments arī plāno projektēt tilta remontu, bet tas gan būs atkarīgs no pieejama finansējuma. 

Savukārt uz jautājumu, vai atjaunotās konstrukcijas ir paredzētas tikai īslaicīgai lietošanai, vai būs gana izturīgas, lai tās atstātu arī pēc trīs gadiem, Satiksmes departamentā pagaidām atbildēt nevar - jāgaida speciālistu atzinums.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti