Arī mazie veikaliņi pieņem pirkumu pasūtījumus attālināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Ārkārtas situācija mainījusi gan pircēju paradumus, gan arī pašiem tirgotājiem liek ievērot drošības pasākumus un domāt, kā šajā situācijā organizēt savu darbu. Piemēram, nelielais „Cēsu maizes” veikaliņš „Milti un zīle rokā” tagad ir izveidojis ne vien savu internetveikalu, bet arī pieņem pasūtījumus attālināti, un pircējs var atnākt jau pēc iepakotas preces. Tirdzniecības vietā arī padomāts, lai būtu mazāks pircēja un pārdevēja kontakts.

Arī mazie veikaliņi pieņem pirkumu pasūtījumus attālināti
00:00 / 04:16
Lejuplādēt

Uz veikaliņa durvīm uzraksts, kas brīdina, ka tajā var ienākt tikai viens pircējs, jo telpas te ir mazas. Savukārt, lai nebūtu tuva kontakta ar pārdevēju, no papes kastēm ir izveidots nožogojums, kas reizē kalpo par leti, uz kuras nolikt pirkumu.

''Man ienāca tāda doma galvā, ka es varu tā sataisīt, lai pircēji nenāk un paši neizvēlas [preci], jo es jau varu visu pienest klāt; vai arī viņi var pasūtīt un smuki atnākt vienkārši pēc savām paciņām vai kastītēm,'' stāsta pārdevēja Vineta Rubene un skaidro, ka tagad samaksāt par pirkumu var arī jau iepriekš – internetā. ''Viņi piezvana vai nu man pa telefonu, vai caur internetu, viņi ir samaksājuši par savu pirkumu, es sagatavoju šādu kastīti vai paciņu. Viņi atnāk pakaļ savam pirkumiņam un aiziet priecīgi, viņiem nav šeit jādrūzmējas ar citiem cilvēkiem, viņiem ir viss salikts un saskaitīts, nav jāstāv rindās, jādrūzmējās un jābaidās, ka viņam kaut kas pielips. Mēs izdomājām tā, jo mēs vēlamies saudzēt sevi un savus mīļos pircējus.''

Sarunās ar pircējiem, kas veikalā iegriežas, galvenā tēma, protams, ir veselīgie produkti un drošība.

''Mums ir ļoti labā maizīte, nevēlaties? Rudzu maizīte ar piecu veidu sēkliņām, arī smiltsērkšķu eļļa ir ideāla veselībai, parādīšu, kā izskatās. Šoreiz es jums nevaru iedot nodegustēt, jo šajos laikos nedrīkst degustēt, viss ir iesaiņots, degustēt nevar, viens uzšķaudīs virsū vai ar netīru roku paņems... un tā ir mana atbildība.''

Vineta Rubene stāsta, ka bijis jādomā, kā pielāgoties situācijai:

''Mēs no sākuma vispār vēlējāmies veikalu vērt ciet un tikai online [tiešsaistē] strādāt, bet, tā kā cilvēki ļoti vēlējās, tad mēs uztaisījām šādu norobežojumu un ienākt var tikai viens pircējs.''

Mazais veikaliņš Cēsīs ir iecienīts ar te cepto svaigo maizi, te plašā klāstā ir arī dažādu graudaugu un miltu produkti. Vinetas Rubenes novērotais liecina, ka šobrīd arvien vairāk cilvēki izvēlas maizi cept paši.

''Ziniet, ļoti pieaudzis, ļoti pieaudzis ir pieprasījums pēc šīs produkcijas pēc bioloģiskās graudaugu un miltu produkcijas. Jau kad sākās viss šis nepatīkamais bums, ienāca jauna skaista sieviete, un viņa nopirka 15 kilogramus miltus - viņa mājās cep maizīti, viņa grib, lai viņa ir droša par sevi, savu ģimeni, ka viņai būs maize,'' krīzes pirmās dienas atceras pārdevēja.

Arī tobrīd veikaliņā sastaptā pircēja stāsta, ka pati cep maizi:

''Šobrīd ļoti izdevīgi pašam, ja tu māki to izdarīt, un tad jau tā maizes cepšana ir liels atspaids, jo to, ko tu pats ieliec, to izņem, un tev nav jāiet uz veikalu.''

Pircējas atzīst, ka arī pašas cenšas gan ievērot visus drošības pasākumus, gan arī mainījušas savus iepirkšanās paradumus.

''Mazāk iet veikalā un piedomāt pie tā; tās nav bailes, bet piesardzības nekad nav par daudz. Un, ja mums ir šī situācija, tad mums atbilstoši ir jārīkojas, tas pat nav apspriežams.

- Protams, visu laiku, kad eju ārā, kur tas iespējams, mazgāju rokas, tas ir pirmais, protams, arī mājās dezinficēju, jo man mazbērniņi, tā kā cenšamies. Un saprotoši esam arī veikalā, lai tiešām nebūtu tik tuvu tas kontakts ar pārējiem, to distanci vajag ieturēt. Katram jāatbild par sevi un atbildīgam par pārējiem jābūt obligāti.

- Latvietis ir prātīgs, latvietis apsver visu, kur viņš ies, piemēram, šodien vairāki cilvēki, viņi ievēro, ka tikai viens cilvēks drīkst ienākt, ir solīdi viens pret otru. Viņiem liekas, ka drošāk ir nākt agri no rīta, kad cilvēku ir mazāk, protams, ka vajag domāt, vajag mazgāt rokas, vajag domāt par citiem un neiet ārā slimiem.''

Domājot par drošību, kas šajā laikā ir ļoti svarīga, aicinājumā uz veikaliņa durvīm ir ne vien norādījums ienākt tikai vienam pircējam, bet arī mudinājums izmantot internetveikalu vai arī pasūtījumu veikt telefoniski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti