Pusdiena

Par Kubas jauno līderi kļūs līdzšinējais viceprezidents Diass-Kanels

Pusdiena

Valsts par zālēm grib maksāt tikai tad, ja tās palīdzējušas

Ar policijas palīdzību kontrolēs suņu nodevas nemaksātājus

Ar policijas palīdzību kontrolēs suņu nodevas nemaksātājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jau 22 gadus Rīgā dzīvojošiem suņu saimniekiem pašvaldībai ir jāmaksā nodeva. Tomēr dome ir secinājusi, ka rējēju saimnieki to maksā kūtri. Lai ar nemaksātājiem cīnītos, pašvaldība lūgs policijas palīdzību.

Lielākā daļa Rīgā uzrunāto suņu saimnieku atzīst, ka nodevu par savu mīluli maksā. Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā gan secināts – cilvēki šo pienākumu tomēr pilda kūtri. To Latvijas Radio sacīja departamenta pārstāve Evija Piņķe. 

Pēc viņas sacītā, skatoties Rīgā reģistrēto suņu skaitu un cik lielā mērā nodeva pērn un arī šā gada pirmajos mēnešos ir iekasēta, redzams, ka ne visi saimnieki ir bijuši apzinīgi un maksājuši nodevu.

Domes dati rāda, ka pērn Rīgā dzīvojošie suņu saimnieki nodevu sākuši maksāt aktīvāk. Departamentā spriež, ka tas ir saistīts ar suņu obligāto reģistrēšanu. Tāpēc ir zināms arī patiesais rējēju skaits Rīgā. To galvaspilsētā ir ap 30 000.

Lai audzinātu iedzīvotājus, dome lūgs pašvaldības policijas palīdzību.

"Tātad lūdzam viņu palīdzību pēc 1.marta, līdz kuram bija jānomaksā nodeva, veikt tādu apstiprinātu kontroli publiskajās vietās suņiem," sacīja Piņķe. 

Žetons, kas apliecina nodevas samaksu
Žetons, kas apliecina nodevas samaksu
To, ka nodeva par suni ir samaksāta, var pierādīt ar speciālu žetonu. Katru gadu tas ir citā krāsā un dzīvniekam tas ir jāpiestiprina pie kakla siksnas. Vai ar čeku, kurš apliecina maksājumu.

 

Ja suņa saimnieks apmaksu pierādīt nevar, tad policija ir tiesīga izteikt brīdinājumu. Ja pārkāpums ir atkārtots – var piemērot arī ar naudas sodu.

Gadā par suni, kurš reģistrēts Rīgā, ir jāmaksā 10 eiro liela nodeva. "Savukārt no nodevas maksāšanas atbrīvotas ir personas ar pirmās vai otrās grupas invaliditāti, trešās grupas redzes vai dzirdes invalīdi, kā arī valsts un pašvaldību iestādes, kas audzē dienesta suņus," skaidroja dienesta pārstāve.

Savukārt par pusi mazāku summu maksā sterilizētu suņu saimnieki un pensionāri.

Par pastiprinātu nodevas maksātāju kontroli Rīgas domē lems ceturtdien, 19.aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti