Ar koncertiem un piemiņas brīžiem godina komunistiskā genocīda upuru piemiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Līdzās Lielajai Piektdienai un Māras dienai šodien Latvijā piemin arī komunistiskā genocīda upurus. Pirms 67 gadiem šajā dienā, 25.martā, uz nometinājuma vietām Sibīrijā un Krievijas Tālajos Austrumos deportēja vairāk nekā 42 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju. 

Upuru piemiņu šodien godinās daudzviet Latvijā, tostarp Latvijas Politiski represēto apvienība pusvienos rīkos gājienu no Okupācijas muzeja uz Brīvības pieminekli, kur notiks svinīgā goda sardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.

Daudzās baznīcās šovakar notiks koncerti – piemēram, Rīgā, Jāņa baznīcā Latvijas Radio koris atskaņos Mocarta Rekviēmu, bet Pēterbaznīcā būs pat divi koncerti – astoņos vakarā dziedās koris „Rīga” ar solistiem, bet pirms tam, piecos pēcpusdienā, muzicēs pūtēju orķestris „Rīga” un kori „Ave Sol”, „Fortius” un Rīgas 1.ģimnāzijas jauktais koris.

Koncerta diriģents Andris Veismanis radio „Klasika” pastāstīja, ka viņam „ ļoti patīk darbi, kas jau oriģinālā ir uzrakstīti pūtēju orķestrim, un tāda ir arī Hektora Berlioza „Sēru un triumfa simfonija”, kas veltīta 1830.gada revolūcijas upuru piemiņai”.

“Pēc tās sajūtas un noskaņas tā ir ļoti piemērota šai upuru piemiņas dienai, jo maz jau ir latviešu, ko nav skārušas deportācijas vai kuri nav cietuši divos pasaules karos. (..) Tas ir skāris mūs visus, un tas ir mūsu pienākums – atskaņot šādu mūziku, jo Hektors Berliozs ir ne tikai pieminējis šos varoņus, bet arī redz šo nākotni, ir apoteoze finālā ar apliecinājumu un dzīvesprieku,” atzina Veismanis.

“Tad ir vēl kāds interesants darbs – Jēkaba Jančevska pirmais darbs pūtēju orķestrim. (..) Vēl mums ir divas solo dziesmas – Kačīni „Ave Maria” un Jāņa Ivanova „Gājputni” ar domu, ka tie gājputni ir gājuši un joprojām iet projām no Latvijas, bet, cerams, arī atpakaļ,” sacīja diriģents. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti