Ar ASV atbalstu Imantā ceļ neatliekamās palīdzības brigāžu centra piebūvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pateicoties ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā finansiālajam atbalstam, uzsākti celtniecības darbi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu atbalsta centra paplašināšanai Imantā. Tiek celta piebūve esošai ēkai, kurā atradīsies brigāžu mediķu un autovadītāju darbam nepieciešamās telpas, kā arī vieta operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu apkopei, informēja NMPD.

NMPD brigāžu atbalsta centrs “Imanta” ir viens no vecākajiem un lielākajiem brigāžu atbalsta centriem Rīgā, kas nodrošina 17 mediķu brigāžu darbu, kuras pagājušajā gadā devās uz vairāk nekā 50 000 izsaukumiem. “Imantas” brigāžu pamatdarbības teritorija ir Pārdaugava, Bolderāja, Ziepniekkalns, arī Piņķi, Ķekava un Olaine, kur kopumā dzīvo gandrīz 270 000 iedzīvotāju.

Lai nodrošinātu tik liela brigāžu atbalsta centra darbu un iegūtu jaunas, modernas telpas, kas pielāgotas 24 stundu režīmā dežurējoša personāla darba specifikai un vajadzībām, paplašināta tiek vairāk nekā pirms 35 gadiem celtā centra mājvieta, izbūvējot gandrīz 300 kvadrātmetrus plašu piebūvi. Jaunajās telpās atradīsies vieta operatīvā medicīniskā transporta apkopei, brigāžu darbam nepieciešamā aprīkojuma un inventāra mazgātava, saimniecības telpas un ģērbtuves brigāžu darba vajadzībām.   

Plānots, ka celtniecības darbi brigāžu atbalsta centrā noslēgsies šā gada rudenī.

“Imantas” brigāžu darbam nepieciešamo telpu izbūve un operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu apkopei paredzētās piebūves celtniecība notiek ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā Civilās sadarbības programmas ietvaros, šim mērķim novirzot 698 000 ASV dolāru jeb vairāk nekā pusmiljonu eiro. Būvniecības darbus veic Latvijas uzņēmums SIA “Abora”, un projektu pārrauga ASV armijas Inženieru korpuss.

Šis ir sestais Civilās sadarbības programmas projekts, ko ir īstenojis ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs un NMPD. Kopš 2014. gada šajā programmā ir atjaunoti divi NMPD brigāžu atbalsta centri Rīgā un viens Kuldīgā, kā arī piegādātas 132 īpašas sejas aizsargmaskas, kas paredzētas palīdzības sniegšanai ķīmisku un bioloģisku apdraudējuma gadījumā, Covid-19 pandēmijas laikā piegādāti arī 3 660 litri Latvijā ražota dezinfekcijas līdzekļa, kopumā dienesta atbalstam līdz šim ieguldot vairāk nekā 2,5 miljonus eiro.

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Civilās sadarbības programmas ietvaros sadarbojas arī ar citām valsts iestādēm, piemēram, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, pašvaldībām, skolām, pansionātiem u.c. Kopš 2007. gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs ir ieviesis vairāk nekā 45 projektus, kuru kopējais finansējums ir aptuveni 11 miljoni ASV dolāru. Projektu īstenošanai ASV puse piesaista Latvijas uzņēmumus, norādīts NMPD paziņojumā medijiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti