Ar 38 000 eiro atbalstīs TV un radio raidījumus par diasporu un reemigrāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā ir piešķīrusi sabiedriskā pasūtījuma finansējumu – 38 000 eiro – satura veidošanai televīzijās un radio par diasporas un reemigrācijas tematiku, informēja NEPLP.

Konkursā kopumā bija iesniegti 5 projekti. Augstāko novērtējumu ieguvuši un finansējums piešķirts:

  • AS “Radio SWH” raidījumam “Tikko atgriezušies” – 19,8 tūkstoši eiro,
  • SIA “Vidzemes Televīzija” jeb “ReTV” raidījumam “Ar pasaules pieredzi Latvijā” – 10,9 tūkstoši eiro,
  • Producentu grupai SIA “Ausma Media” raidījuma “Tutas lietas” veidošanai – 7,28 tūkstoši eiro.

“Ir ļoti svarīgi, lai mūsu pilsoņi un Latvijas piederīgie, kuri dzīvo citās valstīs, varētu uzturēt un saglabāt pēc iespējas ciešāku saikni ar Latviju, mūsu kultūru un mediju telpu, kā arī stiprināt latviešu valodu. Tāpat ir svarīgi sniegt informāciju par reemigrāciju,” paziņojumā medijiem norādīja NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete.

Konkursā pieteiktie projekti tika izvērtēti pēc vairākiem kritērijiem, tostarp to atbilstība konkursa mērķim, sabiedriskā pasūtījuma uzdevumiem, to aktualitāte valsts, reģiona vai vietējo notikumu kontekstā, projekta satura koncepcijas kvalitāte un detalizācijas pakāpe, kā arī raidījumu demo un satura izplatīšana dažādās platformās, sociālajos medijos, auditorijas iesaiste, sasniedzamās auditorijas lielums, finansiālā kapacitāte u.c.

Būtiski ir bijis arī tas, vai un kādā apmērā medijs sadarbojas ar diasporas organizācijām vai diasporas pārstāvjiem satura tapšanā. Lai veicinātu satura pieejamību cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem, konkursā bija iespēja iegūt papildu punktus par subtitru nodrošināšanu lineārajā apraidē vai izvietojot raidījumu digitālajā vidē.

Kopumā NEPLP šogad bija izsludinājusi 13 sabiedriskā pasūtījuma konkursus, lai veicinātu vietējā satura raidījumu veidošanu komercmedijos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti