Aptauja: Pret alimentu parādniekiem attieksme ir negatīvāka nekā nodokļu nemaksātājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Latvijā cilvēki pret nodokļu nemaksātājiem ir iecietīgāki nekā pret uzturlīdzekļu parādniekiem, noskaidrots pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktajā iedzīvotāju aptaujā. Tomēr, salīdzinot ar citiem gadiem, nosodījums pret uzturlīdzekļu nemaksātājiem samazinās, tikmēr neiecietība pret nodokļu un administratīvo sodu nemaksātājiem palielinās.

Aptauja: Pret alimentu parādniekiem attieksme ir negatīvāka nekā nodokļu nemaksātājiem
00:00 / 01:24
Lejuplādēt

Jūnijā veiktajā aptaujā secināts, ka 74% aptaujāto ļoti negatīvi vai drīzāk negatīvi vērtē cilvēkus, kuri labprātīgi nemaksā uzturlīdzekļus saviem bērniem. Tas ir par diviem procentpunktiem mazāk nekā 2019. gada aptaujā.

Tāpat kā iepriekš salīdzinoši kritiskāk uzturlīdzekļu nemaksātājus vērtē sievietes nekā vīrieši.

Savukārt pret nodokļu nemaksātājiem sabiedrībā valda lielāka tolerance. 54% respondentu ļoti negatīvi vai drīzāk negatīvi vērtē nodokļu un nodevu parādniekus. Šis rezultāts ir labāks nekā 2018. gadā veiktajā aptaujā. Mazāk nekā trešdaļa respondentu šajā jautājumā ir neitrāli.

Galvenais secinājums – sabiedrības attieksme mainās atkarībā no piedzinēja statusa.

“Noteikti kopējai sabiedrības attieksmei pret konkrēto parāda veidu ir arī ietekme uz izpildes rādītājiem. Viennozīmīgi būt parādā uzturlīdzekļus saviem bērniem ir kauna lieta, nereti tā ir arī objektīva situācija – kaut kādu apstākļu sakritība un finansiālas grūtības. Bet ne tik strikta attieksme pret, piemēram,  nodokļu parādniekiem vai administratīvo sodu lietām veicina pašos parādniekos tādu pašu attieksmi. Tas arī, protams, nereti kavē veiksmīgu izpildi,” skaidroja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētāja Iveta Kruka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti