Panorāma

Energokrīzes iespaidā lielākus dzīvokļus maina pret mazākiem

Panorāma

Panorāma

Uzticēšanās valdībai – joprojām zema

Aptauja: Latvijas sabiedrība valdībai uzticas mazāk nekā vidēji OECD valstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas sabiedrība valdībai uzticas mazāk nekā vidēji Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb  OECD valstīs, liecina jaunākā OECD aptauja par iedzīvotāju uzticēšanos valsts pārvaldei.

Latvijas valdībai uzticas tikai 25% jeb ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju. Salīdzinājumam – vidēji OECD valstīs valdībām uzticas ap 40% iedzīvotāju. Nedaudz optimistiskāki ir jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem – šajā grupā valdībai uzticas 28% aptaujāto.

"Protams, arī valsts pārvaldei jāņem vērā, ka mūsu darbība līdz šim nav bijusi pietiekama. Pētījums parāda, ka iedzīvotāji nejūtas uzklausīti.

Tātad mums vairāk jāstrādā pie iedzīvotāju līdzdalības, kā arī pie komunikācijas ar sabiedrību, skaidrojot valdības lēmumus un arī valdības procesus, lai iedzīvotājiem būtu vieglāk iesaistīties un paust savu viedokli," sacīja Valsts kancelejas pārstāve Inese Kušķe.

Vērtējot atsevišķas jomas, pētījums uzrāda iedzīvotāju neapmierinātību arī ar veselības aprūpi un izglītības sistēmu.

Uz cerīgākas nots – 61% iedzīvotāju ir apmierināti ar administratīvajām procedūrām, kas ir gandrīz tikpat, cik vidēji OECD valstīs – 64%. Proti, Latvijas iedzīvotāji salīdzinoši atzinīgi novērtējuši iespēju saņemt dažādus ikdienas pakalpojumus no valsts iestādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti