Dienas ziņas

Latvijā viesojas Spānijas ārlietu ministre

Dienas ziņas

Savainotajam lūsim cerības atgriezties mežā

Eksāmeniem gatavi nejūtas puse skolu beidzēju

Aptauja: Eksāmeniem gatava nejūtas puse skolu beidzēju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No 5000 aptaujātu vidējās izglītības iestāžu audzēkņu aptuveni puse nejūtas gatava noslēguma eksāmeniem. Gandrīz identiski aptaujas rādītāji bija arī pirms gada, kad attālinātās mācības notika krietni īsāku laiku. Tāpēc to, cik precīzi gatavība izjūtās sakrīt ar gatavību eksāmenu rezultātos, parādīs pārbaudes darbi. Tomēr aptauja kalpojusi par pamatu klātienes mācību atsākšanai skolu beidzējiem.

Cik gatavs šobrīd jūties eksāmeniem? No vairāk nekā 5000 aptaujātu skolu beidzēju tikai 1% pavisam droši bija gatavs atbildēt ar pārliecinošu jā. Kopumā mazāk nekā puse atzina, ka jūtas vairāk gatavi nekā negatavi noslēguma pārbaudījumiem. Tā kā gandrīz identiski aptaujas rezultāti bija arī iepriekšējā mācību gada beidzējiem, kad attālinātās mācības notika krietni īsāku laiku nekā šogad, ministrija sliecas domāt, ka šī aptauja vairāk atspoguļo skolēnu sajūtas, ne reālo gatavību.

Atbildes uz citiem jautājumiem, piemēram, individuālu konsultāciju neesamību, skolu beidzējiem likušas nosvērties par labu klātienes nodarbību un konsultāciju atjaunošanai.

Tomēr rezultāti būtiski atšķiras starp skolām. Ir skolas, kur gatavību eksāmeniem pauž lielākā daļa audzēkņu, un tādas, kur tieši otrādi – lielākajā skolēnu daļā ir liels satraukums. Starp skolām atšķīrās arī atbilžu proporcija par to, vai bērni jūtas komfortabli vai pārslogoti, jūt vai nejūt motivāciju mācīties.

"Ir Latvijā tās skolas, kur tikai pāris skolēni saka, ka viņiem ir liela mācību slodze, bet ir arī tādas skolas, kur gandrīz visi skolēni mācās un pilda uzdevumus ilgas stundas. Ir skolēni, kas grib kārtot eksāmenus. 27% ir izvēlējušies kārtot izvēles eksāmenus, lai gan tie šogad nav obligāti," sacīja "Edurio" skolu izaugsmes vadītājs Latvijā Gatis Narvaišs.

"Skaidrs, ka mēs runāsim ar mācību iestādēm, kur mēs redzam, ka šīs problēmas ir milzīgas," piebilda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).  

Liela daļa skolēnu rakstīja arī komentārus – satraucās, ka viņu mācību rezultāti nebūs tik labi, kā citu gadu skolu absolventiem.

"Šī situācija un komentāri nav vienmērīgi slikti un bezcerīgi visur Latvijā. Ir dažādas skolēnu vajadzības. Ja mēs saprastu dažādās skolēnu vajadzības, bažas un viņu teikto, mēs arī varētu viņus labāk atbalstīt"

atzina Narvaišs.

Aptauja parādījusi, ka pietiekami liela daļa skolēnu – aptuveni 40% – attālinātajā mācību procesā saskatījuši ieguvumus. Uzlabojušās gan prasmes plānot laiku, gan patstāvīgi mācīties.

Šogad skolu beidzējiem ir samazināts obligāto eksāmenu skaits un arī samazināts eksāmena apjoms – norises laiks līdz trim stundām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti