Panorāma

Vēstnieks: Nav ziņu par cietušiem Latvijas valstspiederīgajiem

Panorāma

Panorāma

Apsver Daugavpils Universitātes reorganizāciju

Apsver Daugavpils Universitātes reorganizāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kriminālprocesā par krāpšanos iesaistīto Daugavpils Universitāti varētu pievienot Latvijas Universitātei. Šāds piedāvājums pirmdien, 6. februārī, pārspriests valdības sadarbības sanāksmē. Lai gan "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības pārstāvji pauž pārliecību, ka reorganizāciju nevajadzētu sasteigt, Latvijas Televīzijai zināms, ka Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) izstrādāts piedāvājums to paveikt trīs četru mēnešu laikā.

Nepilnas divas nedēļas kopš Eiropas Prokuratūras viesošanās Daugavpils Universitātē rektorei Irēnai Kokinai nav izdevies sazināties ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu ("Jaunā Vienotība"). Tāpēc arī ministrijas izstrādātais priekšlikums rektorei ir pārsteigums.

“Līdz šim nekāda saruna attiecībā uz šāda veida konsolidāciju pagaidām nav bijusi," sacīja Kokina.

Uz pārrunām ministrijā aicināti vien padomes un Senāta vadītāji, taču arī viņi iespējamo reorganizāciju pagaidām nekomentēja.

Rektore atzina, ka uz otru termiņu šajā amatā viņa nekandidēs, lai gan šobrīd izsludināts konkurss. Pēc kratīšanas aizturētais Jānis Kudiņš gan atteicies no padomes locekļa amata, taču rektores vietnieka amatā viņš palicis.

Arī Latvijas Universitātes rektoram Indriķim Muižniekam valdības politiķu pārrunas par šādu abu universitāšu reorganizāciju ir pārsteigums.

''Pēdējais brīdis, kad šādus lēmumus var pieņemt, ir līdz martam. Tā ka tas būtu ārkārtīgi strauji, ja to gribētu izdarīt, kā jūs sakāt 3–4 mēnešu laikā līdz nākamā studiju gada sākumam. Tad tas būtu jāizdara praktiski trīs nedēļu laikā valdības līmenī," sacīja Muižnieks.

Vienlaikus viņš atzina, ka vairākās zinātnēs, piemēram, pedagoģijā un bioloģijā, abas ir vadošās augstākās izglītības iestādes Latvijā.

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc sanāksmes atzina, ka par to, kā tieši veikt pārmaiņas, koalīcijā vēl turpinās diskutēt, taču viņš kā galveno iemeslu minēja nepieciešamību pievērsties finansēšanas problēmām augstākajā izglītībā. "Stiprināt reģionālo izglītību, nodrošināt no centra gan zinātnisko bāzi, gan arī profesoru apmaiņu."

Tikmēr koalīcijas partneri uzsvēra, ka jāturpina diskusijas par konsolidāciju formām.

KONTEKSTS:

Daugavpils Universitāti janvāra beigas satricināja nebijis skandāls: kratīšana rektora vietnieka Jāņa Kudiņa kabinetā, viņa aizturēšana un Eiropas Prokuratūras paustās aizdomas par 600 000 eiro izkrāpšanu no Eiropas Savienības sociālā fonda (ESF).

Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" vēstīja , ka Eiropas prokuroru aizdomas krīt uz vairākiem iepirkumiem par dažādām mācībām universitātes personālam, kuras nodrošināja SIA "LR pro". Aizdomās tiek turēta gan firmas valdes locekle un oficiālā īpašniece, gan vēl divi aizturētie, kuru saiknes ar "LR pro" ir slēptākas. Abi ir no Rimvidu-Mickeviču ģimenes: māte grāmatvede Marija un dēls Jans, bijušais Daugavpils Universitātes senators un tuvs Kudiņa draugs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti