Apstiprināšanai Rīgas domē virza plānus par 17 stāvu apbūvi Zaķusalā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pēc divu gadu zīmēšanas līdz apstiprināšanai Rīgas domē nonācis Zaķusalas lokālplānojums. Tajā kompānijas «Metrum» un «RUUME arhitekti» visai detalizēti ieskicējušas salas dienvidu puses nākotni teritorijā no Salu tilta līdz pat televīzijas tornim.

Pašlaik šī vairāk nekā desmit hektāru plašā Zaķusalas daļa ir aizaugusi krūmiem un kokiem, to izmanto makšķernieki un nesankcionēti peintbolisti. Tikmēr ekskluzīvā situācija ar atrašanos pilsētas centrā un ūdeni visapkārt pašlaik netiek likta lietā.

Apstiprināšanai Rīgas domē virza plānus par 17 stāvu apbūvi Zaķusalā
00:00 / 01:17
Lejuplādēt

12 hektāru lielais zemes gabals starp televīzijas un radio torni un Salu tiltu pieder būvkompānijai «Merks». Zaķusalas lokālplānojums pilnībā izmaina pašlaik neapbūvēto salas daļu. Kā dokumentā uzsver arhitekti, Zaķusala ir viena no potenciāli interesantākajām teritorijām Rīgas centra tuvumā.

Tā ir viegli sasniedzama un aptverta ar garām ūdensmalām, kas to padara par vienu no pievilcīgākajām vietām investīcijām. Tomēr zeme pašlaik ir palikusi bez kādas konkrētas izmantošanas un ir pilnīgi noslēgta pilsētas daļa.

Lokālplānojums paredz, ka nākotnē gar salu, kur pašlaik ir iela, varētu tapt Rīgā vēl nebijusi promenāde, ko neskar brauktuves tuvums. Salā plānota arī plaša apbūve, izveidojot dzīvesvietas un nodarbošanās vietas gandrīz pieciem tūkstošiem cilvēku. Lai gan tiek solīts, ka skats uz Vecrīgu aizsegts netiks, augstākā ēka paredzēta ar 17 stāviem.

Lielā iedzīvotāju skaita dēļ arī būšot vajadzīga pirmsskolas izglītības iestāde teju trīssimt bērniem, bet skola – vairāk nekā četriem simtiem izglītojamo.

Plānotāji norāda, ka Zaķusalas attīstībai ir iespēja pacelt Rīgas tēlu līdzīgā līmenī kā citās Ziemeļeiropas galvaspilsētās, kas ir būvētas pie un uz ūdens.

Lokālplānojums tiks nodots publiskajai apspriešanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti