Aplēses par mandātu sadalījumu Salaspilī un Olainē pēc reformas: novads tas pats, deputātu – mazāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Divus no Pierīgas novadiem – Olaini un Salaspili – nav plānots apvienot ar kādu citu pašvaldību. Bet tas nenozīmē, ka šos novadus reforma neskars. Šeit samazināsies deputātu skaits.

Abās pašvaldībās šobrīd ir pa 17 deputātiem, pēc reformas – ja to īsteno tā, kā piedāvā, – gan Salaspilī, gan Olaine paliks tikai 15 deputāti. Tāds ir šī brīža VARAM piedāvājums, bet par reformu vēl jālemj Ministru kabinetam un Saeimai. 

Pēc iepriekšējo pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, samazinot deputātu vietu skaitu, Salaspilī mandātu zaudētu vēlēšanu uzvarētājs – “Vienotība”. Viņu pašreizējo 9 balsu vietā iegūtu 8. Bet tas tik un tā politiskajam spēkam nodrošinātu vairākumu. Vienu mandātu zaudētu arī Nacionālā apvienība, kurai šobrīd ir divi deputāti, bet, samazinot skaitu, paliktu tikai viens.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Par pamatu materiālam ņemti 2017.gada vēlēšanu rezultāti, pārrēķinot, kā mainītos situācija, ja vēlēšanas notiktu pēc reformas paredzēto pašvaldību robežās un vēlētāji savu izvēli nemainītu. Pieņemts, ka vēlēšanu kārtība nemainītos, bet mandātu skaits pašvaldībās ir tāds, kā VARAM piedāvājumā. Mandātu aprēķinam izmantota CVK lietotā Senlaga metode.

Ķekavas un Olaines teritorijas dalījums netiek ņemts vērā, jo nav iespējams nodalīt vēlētājus, kuru novads mainītos.

Vangažu balsis ieskaitītas Ulbrokas novada datos, bet Inčukalna deputāti pieskaitīti plānotajam Siguldas novadam. Tam pierēķinātas arī pārējās Inčukalnā nodotās vēlētāju balsis.

Savukārt Olainē, ja samazina deputātu vietu skaitu, vienu mandātu zaudē Olainē valdošais politiskais spēks LSDSP – viņu deputātu skaits sarūk no 10 uz 9. Tas gan joprojām nodrošina vairākumu pašvaldībā. Otrs mandāts nāktu no Nacionālās apvienības, kura nu divu deputātu mandātu vietā iegūtu tikai vienu.

Olainē reformas laikā plānots arī pievienot daļu no Ķekavas novada, tā panākot, ka pašvaldība ir teritoriāli vienota, nevis dalīta kā šobrīd. Tomēr šajos aprēķinos šīs izmaiņas nav ņemtas vērā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

 

 

Uzzini, kā reforma varētu ietekmēt politisko ainavu arī pārējās Pierīgas pašvaldībās un Vidzemes pašvaldībās!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti