Aplēses par mandātu sadalījumu jaunajā Siguldas novadā: NA + Reģionu alianse = vairākums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pēc reformas Siguldas novadā, ja balsotāji izvēlētos tieši tāpat kā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, pie vairākuma tiktu Nacionālās apvienības (NA) un Reģionu alianses kopīgais saraksts. Viņi varētu tikt pie 11 vietām no 19.

Otrajā vietā esošajai Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) tiktu tikai trīs mandāti.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

 

Par pamatu materiālam ņemti 2017.gada vēlēšanu rezultāti, pārrēķinot, kā mainītos situācija, ja vēlēšanas notiktu pēc reformas paredzēto pašvaldību robežās un vēlētāji savu izvēli nemainītu. Pieņemts, ka vēlēšanu kārtība nemainītos, bet mandātu skaits pašvaldībās ir tāds, kā VARAM piedāvājumā. Mandātu aprēķinam izmantota CVK lietotā Senlaga metode.

Ķekavas un Olaines teritorijas dalījums netiek ņemts vērā, jo nav iespējams nodalīt vēlētājus, kuru novads mainītos.

Vangažu balsis ieskaitītas Ulbrokas novada datos, bet Inčukalna deputāti pieskaitīti plānotajam Siguldas novadam. Tam pierēķinātas arī pārējās Inčukalnā nodotās vēlētāju balsis.

Kopā deputātu skaits Siguldā līdz ar reformu varētu samazināties par 35, no 54 šobrīd pašvaldībās uz 19 jaunajā Siguldas novadā.

Ieguvēji

Nacionālā apvienība un Reģionu alianse – potenciāli iegūst vairākumu jaunajā novadā. Turklāt reģionu alianse var iegūt vēl papildu balsis, jo politiskā spēka kopīgais saraksts ar ZZS izcīna vēl 2 vietas jaunajā pašvaldībā.

Zaudētāji

ZZS - zaudē vairākumu Krimuldā, iegūst tikai 3 vietas no 19 pēc reformas pašvaldībā.

Vietējie politiskie spēki - “Vienoti Mālpilij” zaudē vairākumu Mālpilī, iegūst tikai vienu vietu jaunajā Siguldas novadā; pārējie vietējie politiskie spēki nepārvar 5% barjeru.

Latvijas Zemnieku savienība, Vidzemes partija, “Vienotība” + “Latvijas attīstībai”, “Saskaņa”, Kristīgi demokrātiskā savienība – nepārvar 5% barjeru.

Atkarībā no tā, kādu formu beigās iegūs reģionu reforma un arī izmaiņas partiju finansēšanā, iespējams, pašvaldībās pēc reformas zināmas priekšrocības būs lielajām partijām, kam būs pieejams lielāks valsts finansējums.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

 

Siguldā startējušo partiju dominance rezultātos ir viegli izskaidrojama – arī lielākā daļa vēlētāju jaunajā novadā nāks no šā brīža Siguldas novada.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

 

 Uzzini, kā reforma varētu ietekmēt politisko ainavu arī pārējās  Vidzemes pašvaldībās un Pierīgas pašvaldībās!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti