Aplēses par mandātu sadalījumu jaunajā Ādažu novadā: daudz zaudētāju, maz ieguvēju

Astoņi politiskie spēki dala 19 pieejamās deputātu vietas – un rezultāts ir likumsakarīgs – vairākuma nav nevienam, bet potenciālā koalīcija – raiba kā dzeņa vēders.

Tāda varētu būt situācija jaunajā Ādažu novadā, ja iepriekšējo pašvaldību vēlēšanu rezultātus pārnes uz novadu, kāds tas izskatītos pēc šobrīd plānotās reformas.

Visvairāk – piecas no 19 – vietu būtu Latvijas Reģionu apvienībai, bet mandātu skaits samazinātos daudziem, jo šajā teritorijā līdz ar reformu kopā ievēlamo deputātu skaits saruktu no 54 uz 19.

 

Par pamatu materiālam ņemti 2017.gada vēlēšanu rezultāti, pārrēķinot, kā mainītos situācija, ja vēlēšanas notiktu pēc reformas paredzēto pašvaldību robežās un vēlētāji savu izvēli nemainītu. Pieņemts, ka vēlēšanu kārtība nemainītos, bet mandātu skaits pašvaldībās ir tāds, kā VARAM piedāvājumā. Mandātu aprēķinam izmantota CVK lietotā Senlaga metode.

Ķekavas un Olaines teritorijas dalījums netiek ņemts vērā, jo nav iespējams nodalīt vēlētājus, kuru novads mainītos.

Vangažu balsis ieskaitītas Ulbrokas novada datos, bet Inčukalna deputāti pieskaitīti plānotajam Siguldas novadam. Tam pierēķinātas arī pārējās Inčukalnā nodotās vēlētāju balsis.

Skaidru uzvarētāju jaunajā Ādažu novadā nav – vairākumu nevienam gūt neizdodas, visiem arī ievērojams deputātu vietu skaita sarukums.

Zaudētāji:

Latvijas Reģionu apvienība – zaudē vairākumu Ādažu novadā, iegūst 5 no 19 mandātiem jaunajā novadā.

“Tēvzeme” (Sēja) – zaudē vairākumu Sējas novadā, iegūst tikai vienu deputāta vietu apvienotajā novadā.

“Mēs – Sējas novadam” - nepārvar 5% barjeru

Jāņem gan vērā, ka šobrīd informācija par pēcreformas politisko ainavu ir visai skopa – un, iespējams, tiks mainīta pašvaldību vēlēšanu kārtība, kas arī var mainīt potenciālo spēku samēru pēc reformas.  

 

 

Vēlētāji jaunajos Ādažos lielākoties būs no šā brīža Ādažu novada (36,4%), trešdaļa (31%) no Carnikavas novada, tad seko Saulkrastu novads (22,1%), bet mazākais skaits balsu varētu nākt no Sējas novada (8,7%)

 

 

Uzzini, kā reforma varētu ietekmēt politisko ainavu arī pārējās Pierīgas pašvaldībās un Vidzemes pašvaldībās!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt