Apledojums uz vietējiem ceļiem apgrūtina braukšanu; var kavēties reģionālie autobusi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Otrdien, 4. janvārī, uz vietējiem autoceļiem apgrūtināta braukšana visā valsts teritorijā. Apledojušu ceļu dēļ arī iespējama reģionālo maršrutu autobusu reisu izpildes kavēšanās.

Apledojums uz vietējiem ceļiem apgrūtina braukšanu; var kavēties reģionālie autobusi
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” informēja, ka, turpinoties atkusnim, apgrūtināta braukšana ir uz vietējiem autoceļiem visā valsts teritorijā.

Autoceļi ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, atkusnī var būt ļoti slideni, jo kūstošais sniegs un lietus veido ledus kārtu. Šo ceļu bīstamos posmus pēc nepieciešamības rievo un kaisa ar smilti, taču šādos apstākļos tas nav efektīvi, jo kūstošais sniegs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst.

Ceļiem ar grants segumu pārsvarā ir C uzturēšanas klase, un noteikumi neparedz šo ceļu kaisīšanu un rievošanu visā garumā, bet tikai bīstamos posmus. Tomēr, ņemot vērā pašvaldību lūgumus, "Latvijas Valsts ceļu" reģionālā nodaļa var dot rīkojumus "Latvijas Autoceļu uzturētājam" veikt ziemas uzturēšanas darbus uz C klases ceļiem arī citos posmos. 

Tiem, kas ikdienā pārvietojas pa šādiem autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem, tai skaitā atkusnī, un atbilstoši jāaprīko autotransporta līdzekļi, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm. Jāņem vērā tas, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var mainīties ļoti strauji. Aicina autovadītājus izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un braukšanas stilu.

Ļoti uzmanīgiem šādos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem.

Meteorologu prognozes liecina, atkusnis turpināsies līdz nedēļas vidum, bet no ceturtdienas gaisa temperatūra pakāpeniski kļūs zemāka.

Uzņēmumā „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) problēmu ar C, D un E klases jeb vietējās nozīmes ceļiem apzinās, apgalvojot, ka dara visu iespējamo, lai ceļi būtu izbraucami. Uzņēmumā skaidroja, ka ziemas sezonā tos uztur ar sniega kārtu. Savukārt bīstamajos posmos ceļu rievo vai kaisa ar smiltīm.

LAU Autoceļu uzturēšanas un pārvaldības departamenta direktors Vilnis Vigulis Latvijas Radio atzina, ka darbi norit gausāk, nekā paši to vēlētos: "Gan lietus noskalo maisījumu, smilti, kas ir nokaisīta uz autoceļa, gan, ledum kūstot, mūsu iedzītās rievas, kas uzlabo saķeri, tiek izkausētas un brauktuve atkal kļūst slidena."

Tikmēr valsts SIA “Autotransporta direkcija” brīdināja par reģionālo autobusu reisu kavēšanos apledojušo ceļu dēļ. Turklāt atsevišķos gadījumos neizbraucama ceļa dēļ nav iespējams nodrošināt reisu pilnā garumā.

Līdz šim Autotransporta direkcija ir saņēmusi informāciju par sabiedriskā transporta kavēšanos vai atsevišķu reisu pilnīgu vai daļēju neizpildi ceļa stāvokļa dēļ Pierīgā, Bauskas, Liepājas, Cēsu, Valmieras, Tukuma, Madonas, Cesvaines, Aizkraukles, Ērgļu, Vecumnieku, Suntažu, Madlienas, Meņģeles, Limbažu, Ainažu pusē.

Savukārt Preiļu un Gulbenes novadā ziņo, ka vietējie ceļi ir izbraucami un būtiskas problēmas nav novērotas. Preiļu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību pārstāve Anete Urka norādīja, ka sabiedriskais transporta kustība pašlaik nav traucēja. Līdzīgi pauda arī Gulbenes novadā, piebilstot, ka sūdzību par transporta kavēšanu no iedzīvotājiem nav saņēmuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti