Apledojuma dēļ vietām valstī apgrūtināta braukšana; uz grants ceļiem Kurzemē un Zemgalē – šķīdonis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Apledojuma dēļ otrdienas rītā apgrūtināti braukšanas apstākļi valsts austrumu un vietām rietumu rajonos, informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi". Savukārt līdz ar ilgstošu atkusni Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem vietām ir iestājies šķīdonis.

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, strādā 42 "Latvijas Autoceļu uzturētāja" tehnikas vienības.

Uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir:

  • Daugavpils šosejas (A6) posmā Pļaviņas–Izvalda;
  • Liepājas šosejas (A9) posmā Kalvene–Grobiņa;
  • Rēzeknes šosejas (A12) posmā Jēkabpils–Rēzekne;
  • Šoseja Grebņeva Medumi (A13) visā posmā;
  • Daugavpils apvedceļš (A14) visā posmā;
  • Rēzeknes apvedceļš(A15) visā posmā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Jēkabpils, Liepājas, Preiļu, Talsu  un Ventspils apkaimē.

Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem automobiļiem. 

Savukārt līdz ar ilgstošu atkusni Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem vietām ir iestājies šķīdonis.

Patlaban visvairāk nestspēju zaudējušu posmu ir Saldus apkārtnē, kur ierobežojumi noteikti septiņos posmos. Pa pieciem posmiem ir Dobeles un Liepājas apkārtnē, Limbažu – divi, Preiļos – viens posms.  Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. 

Sākoties atkusnim, visbiežāk pavasarī, kas uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums, uz autoceļiem ar grants segumu iestājas šķīdonis – pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem ievieš autotransporta masas ierobežojumu – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Lai savlaicīgi ieviestu ierobežojumus, "Latvijas valsts ceļu" reģionālās nodaļas seko līdzi grants ceļu stāvoklim. 

Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti