Ārpus Rīgas

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimmermanis par projektu "Miera maize"

Ārpus Rīgas

Aizsargājamo ainavu apvidum „Augšdaugava” top dabas aizsardzības plāns

Apkures sezona Liepājā sākusies, tarifi paliek nemainīgi

Apkures sezona Liepājā sākusies, tarifi paliek nemainīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 8 mēnešiem.

Iestājoties vēsākam laikam, Liepājā pakāpeniski tiek uzsākta apkures sezona. Katru dienu par apkures uzsākšanu siltumapgādes uzņēmumā „Liepājas enerģija” interesējas vairāki klienti. Kaut arī pilsētā vēl turpinās siltumtīklu rekonstrukcija, kopumā uzņēmums jaunajai apkures sezonai ir gatavs. Siltumapgādes uzņēmumā norāda, ka šajā sezonā apkures tarifi paliks nemainīgi.

Agrākos gados pirms apkures sezonas tika uzdoti jautājumi, vai kāda no Liepājas daudzdzīvokļu mājas gadījumā nepaliks bez apkures, jo nav samaksāti rēķini par patērēto siltumu, bet šobrīd tādi jautājumi vairs nav aktuāli. Liepājā pēdējo gadu laikā apmaksas līmenis par patērēto siltumenerģiju ir ievērojami uzlabojies, stāsta uzņēmuma klientu daļas vadītājs Egils Tauriņš:

„Tādi jautājumi vairs netiek izskatīti. Visi savas saistības lielā mērā nokārto. Maksāšanas līmenis ir sasniegts, pateicoties darbam ar klientiem, līdz ar to maksāšanas disciplīna ir uzlabojusies.”

Pirmie interesenti pieslēgt apkuri sākuši parādīties jau pagājušā nedēļā, šobrīd apkurei ir pieslēgti jau ap 50 klientu.

Siltumapgādes uzņēmuma pārstāvis skaidro, ka cilvēkiem nebūt nav jānovilcina apkures uzsākšana, domājot, ka tā varēs ietaupīt, realitāte ir pavisam cita:

„Ieteikums klientiem viennozīmīgi izmantot tās iespējas, ko dod mūsdienu tehnoloģijas, tas ir āra gaisa temperatūras devējs, kas regulē, cik daudz siltuma nepieciešamas mājai. Viennozīmīgi tas būs ekonomiskāk un loģiskāk, jo māja nepaspēs atdzist, bet laikā, kad ārā ir mitrs un vēss, māja zaudē vasarā uzņemto siltumu. Ja uzsāks apkuri daudz vēlāk, tad būs vēl jāiespēj uzsildīt atdzisušās sienas un arī jāizsilda mitrums, kas ir mājā.”

Dati rāda, ka pilnībā renovētās mājās iedzīvotājiem izdodas ietaupīt gandrīz 60 % no patērētās siltumenerģijas, taču situācijas mēdz būt atšķirīgas. Pēdējā laikā pieaug arī patēriņš renovētajās mājās, jo cilvēki sapratuši, ka nav nepieciešamības taupīt patērēto siltumenerģiju. Lai uzlabotu siltumapgādi, pilsētā šogad turpinās vērienīgi siltumtrašu rekonstrukcijas darbi.

„Visa pilsēta nav izrakta tikai mūsu dēļ, jo iiesaistījušies, jo sākam realizēt Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) programmas. Šogad mēs plānojam pabeigt četru trašu nomaiņu. Darbus paredzēts pabeigt līdz 15. oktobrim,” stāsta „Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.

Darbi notiek arī pilsētas vēsturiskajā centrā, kur vietām trases bijušas ļoti sliktā stāvoklī, skaidro uzņēmuma vadītājs:

„Pēdējās trases promenādē bija ļoti bēdīgā stāvoklī, tur bija redzamas jau noplūdes, varēja ziemā notikt avārija. Prieks, ka laikus to konstatējām un novērsām. Tas bija viens no vecākajiem posmiem pilsētā, kas uzstādīts pagājušā gadsimta 70. gados. Šo pēdējo veco posmu esam nomainījuši un varam droši teikt, ka esam gatavi apkures sezonai.”

Runājot par tarifiem - šajā sezonā tie paliks nemainīgi, kaut gan zināms, ka augusi koksnes kurināmā cena.

„Šogad paliek vecais tarifs, bet nākotnē esam atkarīgi no brīvā tirgus cenām, kas veido gala tarifu. Šķeldas cena ir pieaugusi. Ir noslēgti līgumi par šķeldas piegādi, mums ir jauns partneris „Latvijas Valsts meži”, un esam sākuši startēt Lietuvas šķeldas biržā, skaidro Jansons

Lielākie nākotnes projekti saistīti ar jaunu klientu piesaisti, kas paredz arī jaunu katlu māju izbūvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti