Rīta Panorāma

Intervija ar premjerministri Laimdotu Straujumu

Rīta Panorāma

Ārste: arvien vairāk jauniešu izdara pašnāvības

Intervija ar Andri Ameriku

Ameriks: Loginova atlaišana varētu apdraudēt Krievu salas projektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova atbrīvošana no amata varētu apdraudēt Krievu salas projekta īstenošanu, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai"). Trešdien Rīgas brīvostas valdes sēde plānots vērtēt Loginova atbilstību amatam.

Ameriks norādīja, ka neviens cilvēks – ne politiķis, ne iestādes vadītājs – nav neaizvietojams, taču brīvostas pārvaldnieka gadījumā būtu jāsaprot atbrīvošanas mērķis.

Viņš arī pauda pārliecību par politiskajiem motīviem vēlmei atbrīvot Loginovu, piebilstot, ka līdz Saeimas vēlēšanām ir palikušas vien trīs nedēļas.

Ostas apgrozījuma pieaugums esot 14%, bet izdevumi kļuvuši mazāki, sacīja Ameriks. Un brīvostas pārvaldnieka atcelšana no amata varot apdraudēt arī Krievu salas projektu.

Jau ziņots, ka šonedēļ Rīgas brīvostā valsts ieceltie valdes locekļi lūguši sasaukt ārkārtas valdes sēdi un lemt par Loginova atbrīvošanu no pārvaldnieka amata. Rīgas brīvostas valdē ir astoņi valdes locekļi, no kuriem četrus ieceļ valsts un vēl četrus - pašvaldība.

Pērn martā Rīgas brīvostas valde ārkārtas sēdē balsoja par Loginova atbrīvošanu, lēmums bija noraidošs, jo pašvaldību pārstāvji bija pret. Brīvostas valdes sēdēs lēmumi tiek pieņemti, ja par tiem nobalso vismaz pieci valdes locekļi.

Vairākas nedēļas pirms balsošanas Valsts kontrole paziņoja, ka nolēmusi vērsties prokuratūrā, jo Rīgas brīvostā veiktajā revīzijā konstatēts, ka ostas pārvaldes darbība nav bijusi atbilstoša labas pārvaldības principiem un tiesību aktu prasībām, tādēļ pieļauti nelikumīgi un nelietderīgi finanšu līdzekļu tēriņi un nav gūti ieņēmumi, kas pienākas. Prokuratūra lietu nodeva policijai, kas notikušo kriminālprocesa ietvaros izmeklē.

Iepriekš vēstīts, ka Eiropas Komisija 2012.gada aprīlī apstiprināja Latvijas lielo Kohēzijas fonda projektu, kas paredz infrastruktūras attīstīšanu Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no Rīgas centra. Kopējās projekta izmaksas ir 104 miljoni latu (148 miljoni eiro), no tām Kohēzijas fonda finansējums ir 54 miljoni latu (77 miljoni eiro).

Lai Krievu salas vērienīgo projektu varētu pabeigt laikā, Rīgas ostai jāpanāk vienošanās ar stividorkompānijām "Rīgas Centrālais termināls" (RCT) un "Strek", kurām līdz 2016.gada decembrim ir jāpārceļ kravu apkalpošana no Rīgas centra uz Krievu salu. Lēmumu par ostas pārcelšanu no pilsētas centra uz Krievu salu Rīgas domes deputāti pieņēma 2009.gada vasarā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti