Aktieris Āboliņš: Pēc Minhenes apšaudes saprotu Hermaņa nostāju pret bēgļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

"Tagad saprotu [režisora] Alvja Hermaņa kraso nostāju pret Vācijas atvērtību imigrantiem un bēgļiem," tā Minhenē strādājošais latviešu aktieris Gundars Āboliņš spriež pēc šajā Vācijas pilsētā piektdien, 22.jūlijā, piedzīvotās apšaudes.

Āboliņš Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" stāstīja, ka tirdzniecības centrs, kur 18 gadus vecais Irānas izcelsmes Vācijas pilsonis sarīkojis apšaudi, nogalinot deviņus cilvēkus un vēl vairākus ievainojot, atrodas apmēram trīs kilometru attālumā no Minhenes kamerteātra, kur viņš strādā.

Viņš stāstīja, ka piektdienas vakarā pēkšņi no tirdzniecības centra puses sākuši skriet izmisuši un apjukuši jauni cilvēki ar asarām acīs un lūguši palīdzību, jo netālu notikusi apšaude. Minhenes teātris pārtraucis mēģinājumus un devis patvērumu cilvēkiem.

Sākās panika visapkārt, teica aktieris, atzīstot, ka pirmo reizi piedzīvojis, ka panika tik ātri izplatās un pārņem visus.

Aktieris atzina, ka viņš pēc piedzīvotā vakar atcerējies režisora Alvja Hermaņa teikto un argumentāciju par to, kāpēc viņš pameta darbu Hamburgas teātrī. Aktieris atzina, ka "Hermanim laikam būs izrādījusies taisnība" attiecībā uz Vācijas nepārdomāto politiku saistībā ar šīs valsts atvērtību imigrantiem un bēgļiem.

"Ka jebkurā brīdī jebkurš var paņemt vai nu cirvi vai smago mašīnu, vai pistoli, vai izdomāt vēl kaut un uzbrukt cilvēkiem.

Tā situācija diemžēl šobrīd ir tāda. Un acīmredzot tas ir šīs nepārdomātās politikas sekas," sprieda aktieris.

Aktieris arī atzina, ka Vācijas sabiedrībā dažādu viedokļu diskusija par bēgļu tematu ir sarežģīta un maz iespējama. "Ir viens pareizais veidoklis un ir citi viedokļi. (..) Tāda līdzvērtīga domu apmaiņa ir diezgan apgrūtināta," atzina Āboliņš.

Jau ziņots, ka režisors Hermanis iepriekš norādīja, ka Berlīnes imigrācijas politika apdraud Eiropu, jo tajā nepamanīti var iekļūt teroristi. Nav iespējams atšķirt labos cilvēkus no ļaunajiem.

Lai arī ne visi bēgļi ir teroristi, visi teroristi bijuši bēgļi vai viņu bērni, atzīmēja Hermanis, kura izteikumi Latvijas sabiedrībā vērtēti visai dažādi. Pats Hermanis, paužot protestu pret Vācijas atvērtību imigrantiem un bēgļiem, pameta darbu teātrī "Thalia Theater" Hamburgā.

Tāpat ziņots, ka Vācijā, Minhenes tirdzniecības centrā "Olympia" piektdienas vakarā notika apšaude, kurā vismaz deviņi cilvēki nogalināti un vairāki ievainoti. Šāvējs esot 18 gadus vecs Irānas izcelsmes Vācijas pilsonis, kurš pēc apšaudes esot izdarījis pašnāvību.

Policija sestdien paziņoja, ka jaunietis bijis psihiski nelīdzsvarots un tika ārstēts. Tāpat uzbrucējs esot bijis apsēsts ar ideju par masu apšaudes sarīkošanu. Viņš esot iedvesmojies no Norvēģijas masu slepkavas Andersa Bēringa-Breivīka. Minhenes apšaude sakrita ar šī Bēringa-Breivīka sarīkotā slaktiņa piekto gadadienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti